🚚 Darmowa dostawa od 299 zł! (paczki do 10 kg)! 🚚 Zamów paczkę od wtorku do piątku do godz. 10:00, a my wyślemy ją jeszcze tego samego dnia!

Szybki kontakt

Stacjonarny Sklep Jeździecki 

Michała Korpala 4

30-389 Kraków

Kontakt telefoniczny 

Formularz kontaktowy

Formularz

Pasze i suplementy

Sieczka DENGIE Alfa-A Oil 20kg Sieczka DENGIE Alfa-A Oil 20kg
Producent: Dengie

Dostępny

Cena: 145,00 zł

Dengie Alfa A Oil to sieczka o właściwościach kondycjonujących. Służy poprawie przyrostów masy mięśniowej i rzeźby mięśni. Wysoka wartość kaloryczna osiągnięta bez udziału zbóż i węglowodanów niestrukturalnych zapewnia szybkie przyrosty masy ciała i odpowiednią podaż energii koniom w intensywnym treningu bez efektu nadpobudliwości

szt.
zobacz więcej
Sieczka DENGIE Alfa-A Original 20kg Sieczka DENGIE Alfa-A Original 20kg
Producent: Dengie

Dostępny

Cena: 125,00 zł

Dengie Alfa A Original to czysta lucerna w postaci lekkostrawnej sieczki,. Zapewnia podaż długo uwalnianej energii na poziomie 10 MJ/kg.
Produkt wykonany z surowca poddanego obróbce technologicznej (krótkie suszenie bardzo gorącym powietrzem) zapewniającej zatrzymanie naturalnych wartości pokarmowych roślin w niezmienionej formie.

szt.
zobacz więcej
Sieczka DENGIE Condition&Shine 20kg Sieczka DENGIE Condition&Shine 20kg
Producent: Dengie

Dostępny

Cena: 132,00 zł

Wyjątkowa sieczka, która jest połączeniem miękkich, ciętych włókien z włóknami granulowanymi, olejem rzepakowym, olejkiem miętowym, delikatną powłoką melasy i premiksem mineralno-witaminowym. Sieczka o umiarkowanej kaloryczności i zawartości białka, wysokostrawna, odżywcza i bardzo smakowita.

szt.
zobacz więcej
Sieczka DENGIE Healthy Hooves bez melasy 20kg Sieczka DENGIE Healthy Hooves bez melasy 20kg
Producent: Dengie

Dostępny

Cena: 125,00 zł

Sieczka Healthy Hoovess Molasses Free to sieczka bez melasy poprawiająca stan kopyt dla koni po ochwacie lub grupie ryzyka ochwatu. Jest to kompletna pasza z dodatkiem oleju rzepakowego w zastępstwie melasy, specjalnie opracowana na prośbę klientów przez Dengie Horse Feeds.

szt.
zobacz więcej
Sieczka DENGIE Healthy Tummy 20kg Sieczka DENGIE Healthy Tummy 20kg
Producent: Dengie

Dostępny

Cena: 145,00 zł

Jak sama nazwa wskazuje jest to pasza na "zdrowy brzuszek". Specjalna pasza dla koni z problemami gastrycznymi. Polecana dla koni w chorobie wrzodowej lub tych w grupie ryzyka wrzodów.

szt.
zobacz więcej
Sieczka DENGIE Hi Fi bez melasy 20 kg Sieczka DENGIE Hi Fi bez melasy 20 kg
Producent: Dengie

Dostępny

Cena: 125,00 zł

Sieczka DENGIE Hi Fi bez melasy, to idealna sieczka dla koni rekreacyjnych i kucyków wymagających diety o niskiej zawartości cukru i skrobi. Może być podawana na sucho lub np. zwilżona wodą.

szt.
zobacz więcej
Sieczka DENGIE HI FI Lite 20kg Sieczka DENGIE HI FI Lite 20kg
Producent: Dengie

Chwilowo niedostępny

Cena: 116,00 zł

Uniwersalna, niskokaloryczna, wysokowłóknista sieczka dla koni z tendencją do nadwagi lub ochwatu. Może być stosowana jako całkowity lub częściowy zamiennik siana. Zawiera mniejszy poziom cukrów niż przeciętne siano. Posiada certyfikację Laminitis Trust, która zapewnia bezpieczeństwo w żywieniu koni z tendencją do ochwatu lub z problemami rogu kopytowego. Technika suszenia komponentów oraz dodatek inhibitora zanieczyszczeń  sprawia, że jest to produkt idealny dla koni z problemami natury oddechowej i pokarmowej.

zobacz więcej
Sieczka DENGIE Hi Fi Senior 20kg Sieczka DENGIE Hi Fi Senior 20kg
Producent: Dengie

Dostępny

Cena: 129,00 zł

Dengie HI-FI Senior to łatwa do przyjmowania i przeżucia pasza skomponowana z wysoko strawnych włókien odpowiednia dla wszystkich grup użytkowych koni, szczególnie tych z problemami w uzębieniu. 
To mieszanina miękkich i łatwostrawnych elementów traw i lucerny.
Wysoka jakość higieniczna i strawna sprawia, że jest to produkt idealny dla koni z problemami natury oddechowej i pokarmowej. W składzie naturalne antyoksydanty, które opóźniają efekty starzenia organizmu.

szt.
zobacz więcej
Sieczka DENGIE Meadow Grass&Herbs 15kg Sieczka DENGIE Meadow Grass&Herbs 15kg
Producent: Dengie

Dostępny

Cena: 115,00 zł

Dengie Meadow Grass with Herbs to sieczka z traw z dodatkiem ziół

Pasza Meadow Grass with Herbs to źródło oczyszczonego suszu z wysokiej jakości traw, pozyskana z roślin wolnych od działania chemii i bez konserwantów. Może być zdrowym i smacznym dodatkiem do żłobu każdego konia. Jest też świetnym zamiennikiem paszy objętościowej (siana, sianokiszonki). 

szt.
zobacz więcej
Sieczka DENGIE Performance Fibre 20kg Sieczka DENGIE Performance Fibre 20kg
Producent: Dengie

Dostępny

Cena: 145,00 zł

Dengie Performance Fibre to sieczka z suszu z traw oraz lucerny.

Sportowe konie bywają wybredne i czasem trudno zachęcić je do jedzenia. Wysokokaloryczna sieczka Performance Fibre dostarcza wyłącznie długo uwalnianej energii. Zawiera dodatki, które z pewnością zachęcą najbardziej wybredne przypadki.

szt.
zobacz więcej
Sieczka DENGIE UlserLite dla koni wrzodowych 20kg Sieczka DENGIE UlserLite dla koni wrzodowych 20kg
Producent: Dengie

Dostępny

Cena: 135,00 zł

Sieczka stworzona z myślą o koniach, które cierpią na chorobę wrzodową, bądź są w grupie ryzyka, a jednocześnie dobrze wykorzystują paszę. Dengie Ulser Lite zawiera w składzie mix wysokostrawnych źródeł włókna – słomy, traw i lucerny – tak aby zapewnić wysoką podaż włókna przy jednoczesnym obniżeniu kaloryczności. Z ostatnich badań wynika(Jansson et al., 2007), że dodatek słomy w diecie koni nie zwiększa ryzyka choroby wrzodowej.

szt.
zobacz więcej
Sieczka EQUIHERBS z lucerny 10kg Sieczka EQUIHERBS z lucerny 10kg
Producent: Equiherbs

Chwilowo niedostępny

Cena: 68,00 zł

Sieczka z lucerny polecana jest dla koni mających problemy z układem pokarmowym oraz koni “łakomych” i szybko jedzących. Podawana z paszą podstawową, wymusza dokładniejsze żucie pokarmu łatwa w stosowaniu, lekkostrawna, dobrze przyswajalna.

zobacz więcej
Sieczka HOVELER z lucerny Fruit 15kg Sieczka HOVELER z lucerny Fruit 15kg
Producent: Hoveler

Chwilowo niedostępny

Cena: 94,00 zł

Sieczka z czystej, suszonej lucerny z dodatkiem oleju lnianego, wytłoków z owoców porzeczki i jabłka oraz z kawałków suszonej marchwi. Wspomaga prawidłowy rozwój i budowę kopyt.
Źródło łatwo przyswajalnego białka, biotyny, β-karotenu, wapnia, żelaza oraz wielu niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu konia witamin i minerałów.
Olej lniany dostarcza wolno uwalnianej energii oraz sprawia ze pasza jest niepyląca i nadaje się dla koni z alergią na kurz.
Dodatek wytłoków z marchwi i owoców sprawia że sieczka staje się smaczna i chętnie pobierana przez konie. Wytłoki owocowe są źródłem energii, ale również kwasów, podnoszących strawność innych składników paszy. Zawierają dużo ligniny, celulozy oraz hemicelulozy, są źródłem witamin i składników mineralnych (Ca i P). Mogą być stosowane jako zamiennik pasz objętościowych, energetycznych oraz włóknistych (siano, wysłodki). Są również  bogate w polifenole, które głównie gromadzą się w skórce owoców. Mają silne działanie przeciwutleniające i zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób układu krwionośnego. Zawierają większe niż warzywne stężenia witamy C, polifenoli, szczególnie antocyjanów, cukrów czy pektyn. Wytłoki z marchwi natomiast są znacznie bogatsze niż owocowe w składniki mineralne i karotenoidy (niektóre są prekursorami witaminy A).
Wytłoki owocowo-warzywne są bogatym źródłem pektyn, polifenoli  i błonnika.

zobacz więcej
Sieczka NUBA EQUI BellyFavourChaff trawienie 15kg Sieczka NUBA EQUI BellyFavourChaff trawienie 15kg
Producent: Nuba Equi

Dostępny

Cena: 152,00 zł

Sieczka jest w pełni zbilansowana i może zastąpić paszę treściwą.

Nuba Belly Favour Chaff to sieczka o wzbogaconym składzie przeznaczona dla koni z problemami ze strony układu pokarmowego. Składniki aktywne zawarte w tej mieszance chronią śluzówkę żołądka przed wystąpieniem wrzodów, a także pozytywnie wpływają na jej gojenie. Stanowi skuteczne wsparcie zdrowie jelit i ich prawidłowej pracy minimalizując tym samym ryzyko wystąpienia kolki. Zawarte w paszy składniki sprzyjają namnażaniu się flory bakteryjnej co sprzyja polepszeniu wchłaniania i syntezy składników odżywczych w jelicie grubym. Sieczka wpływa także pozytywnie na pracę wątroby, odciążając ją, wspomagając jej pracę, czyli aktywując oczyszczanie organizmu.

Konie z problemami ze strony układu pokarmowego często potrzebują wsparcia procesów odbudowy komórkowej jak i odporności całego organizmu. Komponenty takie jak glutamina, kwasy tłuszczowe omega-3 oraz zioła aktywnie wpływają na powyższe problemy. Ponadto skład naszej sieczki uwzględnia odpowiedni profil aminokwasów egzogennych jaki minerały i witaminy zapewniając harmonijne funkcjonowanie organizmu.

Nasza sieczka ma trzy zadania:

1. Wspierać florę bakteryjną jelita grubego, by optymalnie funkcjonowała. Pomocne jest tutaj wartościowe, dobrze strawne włókno, a także drożdże wspomagające jego trawienie oraz probiotyki.

2. Dostarczyć składników odżywczych, których flora bakteryjna nie jest w stanie zsyntetyzować, gdy jej działanie jest zaburzone.

3. Wesprzeć podraznine lub chore tkanki przewodu pokarmowego w regeneracji.

Mieszanka będzie szczególnie sprzyjała koniom ze skłonnością do choroby wrzodowej z uwagi na dużą zawartość składników poprawiających wydzielanie substancji śluzowych oraz o właściwościach powlekających wyściółkę organów traktu pokarmowego. Istotnym składnikiem jest tutaj lecytyna, która zmniejsza ryzyko występowania wrzodów oraz wspomaga ich leczenie. Dodatek ziół ma działanie łagodzące na błony przewodu pokarmowego oraz reguluje jego pracę.

Produkt dostarcza wolno uwalnianej energii pochodzącej ze strawnego włókna i tłuszczów, dlatego odpowiedni jest także dla koni o pobudliwym temperamencie. Krótka posiekana forma wydłuża czas jedzenia, sprzyja dokładniejszemu przeżuwaniu, co za tym idzie lepszemu trawieniu.

Sieczka podawana w zalecanych ilościach może być wystarczającym posiłkiem dla koni nie pracujących i w lekkiej pracy. Produkt jest w pełni zbilansowany i może być stosowany zamiast paszy treściwej. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowej suplementacji.* Może być także stosowany jako dodatek do obecnej paszy. 

Skład: lucerna sieczka, lucerna granulat, sieczka z traw, słoma owsiana, drożdże paszowe, ziarno słonecznika, siemie lniane, olej kokosowy, wysłodki buraczane niemelasowane, łuska słonecznika, bentonit, mieszanka ziół, lecytyna sojowa, ostropest plamisty, karob, glutamina, aminokwasowy chelat cynku, algi morskie, tlenek magnezu, metionina, aminokwasowy chelat miedzi, aromat, witaminy, lizyna, selen, probiotyk.

Wartość odżywcza:

energia strawna [MJ] 10,2

białko surowe [g] 145

włókno [%]  29

tłuszcz [%] 10

lizyna [g] 7

cukry proste [%] 2,9

skrobia [%]  0,7 

wapń Ca [g]    4,5

fosfor P [g]   2,3

magnez Mg [g]   2,4

potas K [g]  13,4

sód Na [g]  0,3

chlor Cl [g] 2,7

żelazo [mg] 158

miedź [mg]  202

cynk [mg] 587

mangan [mg]  40

selen [mg] 1,1

By wspomagać zdrowie przewodu pokarmowego należy podawać 0,5 kg sieczki na każde 100 kg masy ciała konia dziennie.

 Podając sieczkę w zmniejszonej ilości, nalezy pamiętać, że zmniejsza się wtedy także podaż kluczowych dla kopyt składników odżywczych. 

 Sieczkę można stosować w codziennym żywieniu na kilka sposobów:

- jako podstawowy posiłek,

 - w celu dodania energii, białka, włókna do żywienia konia podawać z paszą treściwą lub jako osobny posiłek,

- w celu spowolnienia pobierani paszy i polepszenia przeżuwania paszy treściwej, sieczkę należy wymieszać z dawką paszy treściwej,

- w celu ochrony bezgruczołowej części żołądka przed wrzodami, podawać garść lub dwie sieczki bezpośrednio przed jazdą.

szt.
zobacz więcej
Sieczka NUBA EQUI CocoOilChaff 15kg Sieczka NUBA EQUI CocoOilChaff 15kg
Producent: Nuba Equi

Dostępny

Cena: 133,00 zł

Proponowana przez nas sieczka to czysta lucerna z dodatkiem oleju kokosowego. Dostarcza do diety koni wysokiej jakości białka, błonnika, energii strawnej (kalorii), tłuszczu i wapnia.  

Wyjątkowy proces przygotowania naszej sieczki obejmuje kilka etapów, by w ostatecznym efekcie zaoferować Państwu trzy grupy składników:

- typowa sieczka z lucerny, czyli pocięte łodyżki tej wartościowej rośliny. Zwłókniałe części tej rośliny są bardzo cenione, gdyż ich skład zawiera większy udział włókna strawnego niż typowe siano, dostarczając wolno-uwalnianej energii. Dzięki temu lucerna jest bardziej skoncentrowanym posiłkiem pod kątem energetycznym.  Włókno stymuluje także układ pokarmowy i jest pożądanym składnikiem pożywienia sprzyjającym namnażaniu się "dobry" bakterii w jelitach. Skutkuje to poprawą trawienia i zwiększeniem odporności u koni.

- pelet, czyli zgranulowane części lucerny, które zwykle ulegają wykruszeniu, a są najbardziej wartościowe. Listki, pąki i drobne części łodyg o niskim zwłóknieniu w typowym sianie z lucerny ulegają wykruszeniu lub wywianiu, mogą też powodować pylenie i działać drażniąco na układ oddechowy koni. A to właśnie w nich znajduje się najwięcej wartości odżywczych. Nasza lucerna w procesie przygotowania jest najpierw dokładnie przesiana z ww frakcji, dłuższe i sztywniejsze części zostają pocięte, a drobne frakcje zostają zgranulowane.

- sieczka jest dodatkowo powleczona niewielka ilością oleju kokosowego. Nierafinowany, tłoczony na zimno olej kokosowy jest źródłem wolno-uwalnianej energii. Jest zdrowym źródłem tłuszczu, gdyż składa się z średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych, które są szybko wchłaniane i łatwo metabolizowane. Są dla organizmu źródłem wolno uwalnianej energii i nie są tak łatwo jak inne tłuszcze, odkładane w postaci tkanki tłuszczowej. Olej kokosowy nie zawiera także tłuszczów trans. Zawarty w oleju kokosowym, a rzadko spotykany w naturze, kwas laurynowy ma natomiast właściwości wiruso-, bakterio- i pierwotniakobójcze.

Atuty sieczki Nuba Lucern Coco Oil Chaff  to wysokiej jakości białko, wysoka strawność produktu, smak, który konie uwielbiają, wspaniały aromat kokosu i jego właściwości pro zdrowotne.

Sieczkę zaleca się podawać:

- koniom pracującym - jako dodatkowe źródło energii i białka

- koniom z wrzodami żołądka - sieczka podawana przed pracą pomaga zapobiec rozpryskiwaniu kwasu żołądkowego do części bezgruczołowej żołądka,

- koniom starszym - wysoce strawna, o korzystnym składzie

- koniom zbyt chudym - zapewnia przyrost masy ciała i rozbudowę tkanki mięśniowej

- koniom nerwowym, mającym problem z utrzymaniem masy ciała; wspomaga budowanie masy, nie powodując nadpobudliwości jednocześnie wspierając optymalny poziom cukru we krwi

- koniom hodowlanym; klacze źrebne, klacze karmiące, młode, rosnące konie

- koniom w rekonwalescencji

- w sytuacji, gdy siano podawane koniom jest słabej jakości (zdrewniałe, bez koloru zielonego, bez zapachu).

Skład:

Lucerna sieczka
Lucerna granulat
Wiórki kokosowe
Olej kokosowy zimnotłoczony

Wartość odżywcza:

Energia strawna - 10,1 MJ
Białko ogólne - 15%
Tłuszcz - 10%
Włókno surowe - 31%
Popiół - 8%
wapń (Ca) 6,3 g
fosfor (P) 2,6 g
magnez (Mg) 1,1 g
potas (K) 19,3 g
sód (Na) 0,2 g
chlor (Cl) 2,8 g
siarka (S) 1,9 g
żelazo (Fe) 218 mg
miedź (Cu) 6 mg
cynk (Zn) 18 mg
mangan (Zn) 25 mg
selen (Se) 0,1 mg
Lizyna - 7,5 g
Skrobia i cukry proste  <3%

Sieczkę można stosować w codziennym żywieniu na kilka sposobów.

 - w celu dodania energii, białka, włókna do żywienia konia podawać z paszą treściwą lub jako osobny posiłek

- w celu spowolnienia pobierani paszy i polepszenia przeżuwania paszy treściwej, sieczkę należy wymieszać z dawką paszy treściwej

- w celu ochrony bezgruczołowej części żołądka przed wrzodami, podawać garść lub dwie sieczki bezpośredno przed jazdą

Ilość dla konia dorosłego / dzień:

konie nie pracujące i lekko pracujące - do 100 g na 100 kg masy ciała

konie w średnim obciążeniu treningowym - do 200 g na 100 kg masy ciała

konie w ciężkim treningu - do 2,5 kg dziennie

Lucerny można podawać więcej pod warunkiem zbilansowania całej dawki pokarmowej.

szt.
zobacz więcej
Sieczka NUBA EQUI Hoof&Shine Chaff 15kg Sieczka NUBA EQUI Hoof&Shine Chaff 15kg
Producent: Nuba Equi

Dostępny

Cena: 141,00 zł

Ta sieczka jest w pełni zbilansowana i może zastąpić paszę treściwą.

Nuba Hoof&Shine Chaff została stworzona, by wspomagać wzrost i zdrową kondycję skóry, sierści i kopyt. Jest odpowiednia dla koni ze skłonnością do ochwatu z uwagi na niski poziom cukru i skrobi. Polecana także dla koni z pękającymi kopytami, słabym rogiem kopytowym, zbyt wolnym przyrostem, matową sierścią, problemami skórnymi.

Produkt dostarcza wolno uwalnianej energii pochodzącej ze strawnego włókna i tłuszczów, dlatego odpowiedni jest także dla koni o pobudliwym temperamencie.

Sieczka podawana w zalecanych ilościach może być wystarczającym posiłkiem dla koni nie pracujących i w lekkiej pracy. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowej suplementacji.

Czy wiesz, że zdrowie kopyt i wytworów skóry zależne jest głownie od stanu jelita grubego. Opisując tę zależność w skrócie - to tam, dzięki dobroczynnym bakteriom następuje fermentacja włókna, dzięki czemu koń wytwarza witaminy (na przykład witaminę H, czyli biotynę), enzymy, syntetyzuje aminokwasy, tam też wchłania gro substancji odżywczych i wytwarza ciepło (dzięki czemu koń nie marznie). Jeśli mikroflora jelitowa jest zaburzona może nie dawać groźnych objawów, a właśnie pogorszenie stanu sierści czy kopyt.

Nasza sieczka ma dwa zadania:

1. Wspierać florę bakteryjną jelita grubego, by optymalnie funkcjonowała. Pomocne jest tutaj wartościowe, dobrze strawne włókno, a także drożdże wspomagające jego trawienie oraz probiotyki.

2. Dostarczyć składników odżywczych, których flora bakteryjna nie jest w stanie zsyntetyzować, gdy jej działanie jest zaburzone.

 Dodatki zawarte w sieczce Nuba Hoof&Shine Chaff to:

- biotyna - zawarta w naszej sieczce w ilości o udowodnionej naukowo skuteczności - wpływa pozytywnie na kopyta. Ta witamina wykazuje zdolność do kumulowania biodostępnej siarki, a poprzez dostarczanie jej bezpośrednio do komórek, wspiera kondycję skóry i jej wytworów. Ponadto uczestniczy w metabolizmie białek i tłuszczów,

- metionina - aminokwas egzogenny będący podstawowym budulcem rogu kopytowego i włosów. Jest niezbędna do syntezy białek, ma działanie oczyszczające organizm wspomagając pracę wątroby, reguluje proces keratynizacji naskórka, włosów i paznokci,

- msm - organiczny związek siarki, dostarczający tego cennego pierwiastka do organizmu konia. Siarka wyrównuje ciśnienie wody wewnątrz naszych komórek, co wspiera zdrowie stawów, układ odpornościowy, układ trawienny i układ krwionośny. Ma pozytywny wpływ na kondycję włosów, skóry i kopyt,

- cynk, miedź, magnez, selen - pierwiastki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, często występujące w codziennej diecie koni w zbyt małej ilości. Ich niedobory mogą skutkować złą kondycją całego organizmu, włącznie z kopytami i skórą,

- witaminy ADE - są niezbędne do poprawnego funkcjonowania organizmu, mają działanie przeciwutleniające i wspomagające odporność,

- algi morskie - dostarczają cenne składniki odżywcze w dobrze przyswajalnej formie, wiążą toksyczne substancje, wnikają w komórki tłuszczowe i stymulują przemianę materii. Wspomagają także metabolizm skóry,

- drożdże - są prebiotykiem, czyli pożywką dla dobroczynnych bakterii układu pokarmowego. Pozytywny wpływ na mikroflorę jelit gwarantuje większą przyswajalność składników odżywczych dostarczanych w paszach oraz sprawną syntezę witaminy K i z grupy B,

- probiotyki - są wsparciem mikroflory jelitowej, której dobra kondycja ma decydujący wpływ na zdrowie konia.

 

Sieczka jest w pełni zbilansowana i może być stosowana zamiast paszy treściwej. Może być także stosowana jako dodatek do obecnej paszy.

Krótka posiekana forma wydłuża czas jedzenia, sprzyja dokładniejszemu przeżuwaniu, co za tym idzie lepszemu trawieniu.

Skład: lucerna sieczka, lucerna granulat, sieczka z traw, słoma owsiana, drożdże paszowe, siemie lniane, łuska słonecznika, olej kokosowy, słonecznik ziarno, algi morskie, aminokwasowy chelat cynku, msm, tlenek magnezu, metionina, aminokwasowy chelat miedzi, aromat, witaminy, biotyna, selen, probiotyk.

Wartość odżywcza:

energia strawna [MJ] 9,4

białko surowe [g] 148

włókno [%]  31

tłuszcz [%] 7

lizyna [g] 7,2

metionina [g] 1,5

cukry proste [%] 2,6

skrobia [%]  0,9

wapń Ca [g]    4,8

fosfor P [g]   2,3

magnez Mg [g]   2,3

potas K [g]  14,9

sód Na [g]  0,3

chlor Cl [g] 2,9

żelazo [mg] 177

miedź [mg]  202

cynk [mg] 589

mangan [mg]  45

selen [mg] 0,9

jod [mg] 8,1 (pochodzący z alg morskich)

siarka [mg] 1,8

kobalt [mg] 0,4

witamina A [IU] 2400

witamina D [IU] 265

witamina E [IU] 335

biotyna [mcg] 6600

By wspomagać zdrowy wzrost kopyt i stan skóry należy podawać 0,5 kg sieczki na każde 100 kg masy ciała konia dziennie.
Sieczkę można stosować w zmniejszonej ilości, pamiętając, że zmniejsza się wtedy także podaż kluczowych dla kopyt składników odżywczych. Niedostatki te można wyrównać naszym preparatem wspomagającym kopyta Equina Kearagard.

Sieczkę można stosować w codziennym żywieniu na kilka sposobów:

- jako podstawowy posiłek,

- w celu dodania energii, białka, włókna do żywienia konia podawać z paszą treściwą lub jako osobny posiłek

- w celu spowolnienia pobierani paszy i polepszenia przeżuwania paszy treściwej, sieczkę należy wymieszać z dawką paszy treściwej

- w celu ochrony bezgruczołowej części żołądka przed wrzodami, podawać garść lub dwie sieczki bezpośrednio przed jazdą.

szt.
zobacz więcej
Sieczka NUBA EQUI PureLucernChaff 15kg Sieczka NUBA EQUI PureLucernChaff 15kg
Producent: Nuba Equi

Dostępny

Cena: 126,00 zł

Proponowana przez nas sieczka to czysta lucerna bez dodatków. Dostarcza do diety koni wysokiej jakości białka, dobrze strawnego włókna i dobrze przyswajalnego wapnia.  

Wyjątkowy proces przygotowania naszej sieczki obejmuje kilka etapów, by w ostatecznym efekcie zaoferować Państwu produkt dwuskładnikowy składający się z:

- typowej sieczki z lucerny, czyli pociętych łodyżek tej wartościowej rośliny. Te zwłókniałe części są bardzo cenione, gdyż ich skład zawiera większy udział włókna strawnego niż typowe siano, dostarczając wolno-uwalnianej energii. Dzięki temu lucerna jest bardziej skoncentrowanym posiłkiem pod kątem energetycznym.  Włókno stymuluje także układ pokarmowy i jest pożądanym składnikiem pożywienia sprzyjającym namnażaniu się "dobry" bakteri w jelitacj. Skutkuje to poprawą trawienia i zwiększeniem odporności u koni. 

- granulat, czyli sprasowane części lucerny, które zwykle ulegają wykruszeniu, a są najbardziej wartościowe. Listki, pąki i drobne części łodyg o niskim zwłóknieniu w typowym sianie z lucerny ulegają wykruszeniu lub wywianiu, mogą też powodować pylenie i działać drażniąco na układ oddechowy koni. A to właśnie w nich znajduje się najwięcej wartości odżywczych. Nasza lucerna w procesie przygotowania jest najpierw dokładnie przesiana z ww frakcji, dłuższe i sztywniejsze części zostają pocięte, a drobne frakcje zostają zgranulowane.

Sieczkę zaleca się podawać:

- koniom z wrzodami żołądka - sieczka podawana przed pracą pomaga zapobiec rozpryskiwaniu kwasu żołądkowego do części bezgruczołowej żołądka,

- koniom starszym - wysoce strawna, o korzystnym składzie

- koniom nerwowym, mającym problem z utrzymaniem masy ciała; wspomaga budowanie masy, nie powodując nadpobudliwości jednocześnie wspierając optymalny poziom cukru we krwi

- koniom hodowlanym; klacze źrebne, klacze karmiące, młode, rosnące konie

- koniom w rekonwalescencji

- w sytuacji, gdy siano podawane koniom jest słabej jakości (zdrewniałe, bez koloru zielonego, bez zapachu).

Lucerna 100%

energia [MJ]  7,5

białko surowe [g]  150

włókno [%]  31
 
tłuszcz [%] 1,6

cukry proste [%]  2,5

skrobia [%]  1,8

Sieczkę można stosować w codziennym żywieniu na kilka sposobów.

 - w celu dodania energii, białka, włókna do żywienia konia podawać z paszą treściwą lub jako osobny posiłek

- w celu spowolnienia pobierani paszy i polepszenia przeżuwania paszy treściwej, sieczkę nalez wynmieszać z dawką paszy treściwej

- w celu ochrony bezgruczołowej części żołądka przed wrzodami, podawać garść lub dwie sieczki bezpośredno przed jazdą

Ilość dla konia dorosłego / dzień:

konie nie pracujące i lekko pracujące - do 100 g na 100 kg masy ciała

konie w średnim obciążeniu treningowym - do 200 g na 100 kg masy ciała

konie w ciężkim treningu - do 2,5 kg dziennie

Lucerny można podawać więcej pod warunkiem zbilansowania całej dawki pokarmowej.

szt.
zobacz więcej
Siemię lniane EQUIHERBS całe ziarno 2000g Siemię lniane EQUIHERBS całe ziarno 2000g
Producent: Equiherbs

Dostępny

Cena: 20,00 zł

Siemię lniane to wspaniały komponent w żywieniu koni, zawarte w nim kwasy tłuszczowe Omega3, bioflawonoidy, lignany i inne przeciwutleniacze działają łagodząco na dolegliwości układu pokarmowego. Zawiera substancje śluzowe które mają właściwości osłaniające i stabilizujące. Zawartość wielu substancji oleistych wpływa korzystnie na sierść i narastanie kopyt.

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper Premium