Siodła ujeżdżeniowe

Siodło DR DAW-MAG Dominus Exclusive Siodło DR DAW-MAG Dominus Exclusive
Producent: Daw-Mag

Na zamówienie

Cena: 7 000,00 zł

Siodło DOMINUS to profesjonalne siodło ujeżdżeniowe. Jego bardzo głębokie siedzisko z wysokim tylnym łękiem pozwalają wraz z klockami kolanowymi na prawidłowy dosiad podczas jazdy dresażowej. Elastyczna terlica podczas jazdy zapewnia wysoki komfort dla jeźdźca i konia.

zobacz więcej
Siodło DR DAW-MAG Sylwester Exclusive Siodło DR DAW-MAG Sylwester Exclusive
Producent: Daw-Mag

Na zamówienie

Cena: 6 800,00 zł

Siodło SYLWESTER to profesjonalne siodło ujeżdżeniowe stworzone we współpracy z profesjonalnymi jeźdźcami. Podczas jazdy dresażowej konieczny jest prawidłowy, pewny dosiad. Zapewniają go: odpowiednio rozmieszczony środek ciężkości, bardzo głębokie siedzisko z wysokim tylnym łękiem oraz odpowiednio duże klocki kolanowe.

Wycięty przedni łęk pomaga lepiej dopasować siodło do konia. Elastyczność łęku pozwala na swobodny dosiad i chroni kręgosłup przed ewentualnymi kontuzjami. Elastyczna terlica wykonana jest z włókna szklanego z żywicą poliestrową ze wzmocnieniem przedniego łęku, dzięki temu zapewnia wysoki komfort zarówno dla jeźdźca jak i konia. Panele (poduszki siodła, które leżą bezpośrednio na koniu) wypełnione są mieszanką z owczej wełny i waty syntetycznej, natomiast poduszki kolanowe oraz siedzisko wykonane są z pianki poliuretanowej, które są sprężyste i nie odkształcają się. Głęboko umieszczone zamki zapobiegają niewygodnym wybrzuszeniom od puślisk.

Wersja EXCLUSIVE - wykonane są w większości ze skór importowanych.  

Siodło posiada 4-letnią gwarancję na terlicę oraz 2-letnią gwarancję na skórę i wykonanie.

zobacz więcej

Siodła ujeżdżeniowe to kolejny typ siodeł, dostępny w ofercie naszego sklepu. Jest ono przeznaczone do jazdy dresażowej, czyli ujeżdżania. Siodła ujeżdżeniowe różnią się od innych modeli - np. wszechstronnego lub skokowego - głębokim siedziskiem z wysokim tylnym i przednim łękiem. Dzięki takiej budowie siodła, a także klockom kolanowym, dosiad jest stabilny, a jazda komfortowa - zarówno dla jeźdźca, jak i konia. Budowa i funkcjonalności siodła ujeżdżeniowego zostały tak wymyślone i zaprojektowane, by podczas jazdy przekazywać sygnały koniowi. Podczas jazdy w takim siodle osoba ujeżdżająca siedzi bliżej konia, dzięki temu łatwiej wyczuć zwierzę oraz działać dosiadem. Przód siodła ujeżdżeniowego ma zazwyczaj prosty kształt, rzadziej lekko wygięty - podczas ujeżdżania jeździec nie musi mocno wychylać się do przodu jak np. podczas skoków. Ujeżdżanie konia to doskonały trening, który rozwija w nim zdolność szybkiego reagowania na polecenia i inne naturalne możliwości. Ujeżdżenie to dyscyplina sportowa, organizowane jest wiele konkursów na arenie polskiej i międzynarodowej.

Z czego składa się siodło ujeżdżeniowe?

Wspomniane już różnice w budowie - w porównaniu do innych siodeł - to głębokie siedzisko, wyższy łęk przedni i tylny, długie tybinki i poduszki kolanowe. Poza tym na siodło ujeżdżeniowe składają się długie przystuły, by można było dopiąć do niego popręg ujeżdżeniowy (krótszy niż standardowy model). W siodłach ujeżdżeniowych klocki kolanowe są długie i pionowe - standardowo ich długość to 5 centymetrów, ale istnieje również możliwość - na życzenie - zamówienia w naszym sklepie niektórych modeli w wersji 3,5 cm lub 6 cm. Za sprawą długich klocków kolanowych, a także maszynek (zamków puślisk) i wałków pod tybinkami nogi jeźdźca są prawidłowo ułożone w trakcie jazdy.

Jak wybrać siodło ujeżdżeniowe?

Podczas wyboru siodła ujeżdżeniowego warto zwrócić uwagę szczególnie na kilka parametrów. Najważniejszy z nich to oczywiście rozmiar siodła. Tutaj kluczowe są następujące wartości: rozmiar siedziska oraz szerokość przedniej części terlicy. Wybór któregoś z rozmiarów siedzisk - do wyboru jest z reguły kilka - wpływa na inną wielkość: mianowicie długość tybinek. Przykładowo do siedziska w rozmiarze 17" przypisana jest długość tybinek 39 cm, do siedziska 18" - 45 cm itp. Ponieważ każdy model siodła - ujeżdżeniowego, a także innych wariantów - to poważna inwestycja, dlatego większość producentów oferuje gwarancję na swój asortyment. Siodła polskiej marki DAW-MAG, dostępne w naszym sklepie, posiadają 4 lata gwarancji na terlicę i 2 lata gwarancji na skórę i wykonanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper Premium