Profesjonalny sklep jeździecki

do kasy suma: 0,00 zł
Upadek z konia 0
Upadek z konia

Zastanawiasz się, co zrobić w razie upadku z konia? Chcesz zminimalizować ryzyko? A może przezwyciężyć lęk po upadku? Odpowiedzi znajdziesz w artykule.

czytaj całość »
Turystyka konna. Dla kogo są rajdy konne? 0
Wyprawa konna nad Bałtykiem

Tak zwane wyjazdy aktywne stają coraz bardziej popularne, a ich oferta jest coraz szersza. Dotyczy to również turystyki konnej, czyli zwiedzania nowych miejsc z końskiego siodła. Dla kogo są rajdy konne? Czy każdy może wziąć w nich udział? Jak się przygotować? Wyjaśniamy to w artykule.

czytaj całość »
Pierwsza lekcja jazdy konnej 0
Pierwsza lekcja jazdy konnej

Jazda konna cieszy się zainteresowaniem osób w różnym wieku - zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro jest to sport, który wpływa pozytywnie zarówno na kondycję fizyczną, jak i psychiczną. Jak wygląda pierwsza lekcja jazdy konnej?

czytaj całość »
Jazda konna w terenie 0
Jazda konna w terenie

Jazda konna w terenie ma liczne zalety. To świetny trening kondycyjny, ale też przyjemny sposób spędzenia czasu - i to zarówno dla konia, jak i dla jeźdźca. To także okazja na wzmocnienie więzi między człowiekiem i zwierzęciem. Co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz się na pierwszą jazdę konną w teren? Jakie zasady trzeba znać?

czytaj całość »
Jak dbać o sierść konia? 0
Dbanie o sierść konia

Koń o zadbanej sierści pięknie się prezentuje, ale nie jest to jedyny powód, dla którego należy dbać o sierść konia. Czysta i wyczesana sierść chroni zwierzę między innymi przed zimnem, wiatrem i deszczem. Jak więc dbać o sierść konia, aby zwierzę było zdrowe, zadowolone i piękne?

czytaj całość »
Jak dbać o grzywę i ogon konia? 0
Dbanie o ogon konia

Na zdrowy i piękny wygląd grzywy i ogona ma wpływ zarówno odpowiednia pielęgnacja, jak i prawidłowa, dobrze zbilansowana dieta.  Jak więc dbać o grzywę i ogon konia, aby były mocne i lśniące? Wyjaśniamy to w artykule.

czytaj całość »
Po co podkuwa się konie? 0
Podkute końskie kopyto

Pozostawienie naturalnego kopyta ma wiele zalet, mimo to niektóre konie są kute. Dlaczego? Ponieważ po to podkuwa się konie, aby je chronić przed negatywnymi czynnikami. Jeśli chcesz wiedzieć, w jakich sytuacjach warto to zrobić, a w jakich podkuwanie konia jest zbędne, przeczytaj nasz artykuł.

czytaj całość »
Jak dobrać bryczesy do jazdy konnej? 0
Dziewczyna w białych bryczesach do jazdy konnej i jej koń

Źle dobrany strój do jazdy konnej krępuje ruchy, zakłóca dosiad, przeszkadza w skupieniu się na jeździe. W efekcie uniemożliwia czerpanie przyjemności z jazdy,  a w skrajnych przypadkach może być przyczyną wypadków. Z naszego artykułu dowiesz się, jak dobrać bryczesy, które najlepiej sprawdzą się podczas jazdy konnej.

czytaj całość »
Jak kłusować na koniu? 1
Kłusowanie na koniu

Nauka kłusowania na koniu pojawia się na pierwszych lekcjach jazdy konnej. Początkujący jeźdźcy często popełniają błędy, dlatego mimo że nauka jazdy kłusem nie jest trudna, to może trwać kilka miesięcy. W naszym artykule odpowiadamy na pytanie, jak poprawnie kłusować na koniu, wyjaśnimy też kilka pojęć związanych z kłusowaniem.

czytaj całość »
Jak prawidłowo trzymać wodze? 0
Prawidłowe trzymanie wodzy

Wodze służą do przepływu informacji między jeźdźcem a koniem, dlatego należy trzymać je poprawnie. Jeśli nie wiesz, jak prawidłowo trzymać wodze czy lejce, w naszym artykule znajdziesz wskazówki, które rozjaśnią ci tę kwestię. Przy okazji wyjaśniamy też, czym lejce i wodze różnią się od siebie.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl