Opcje przeglądania

Poidła

Poidło plastikowe KERBL K50 Poidło plastikowe KERBL K50
Producent: Kerbl

Dostępny

Cena: 140,00 zł

Poidło Kerbl wykonane z wysokiej jakości tworzywa.

-Pojemność: 2,2l
-Zamykany język
-Szybkość przepływu wody: 3x regulowany, ~ 7,5 - 11 l / min przy 3 bar
-Nadaje się do montażu na ścianie lub bezpośrednio na rurze
-Waga: 0,95kg

zobacz więcej
Poidło żeliwne KERBL z językiem black Poidło żeliwne KERBL z językiem black
Producent: Kerbl

Dostępny

Cena: 110,00 zł

Duże poidło do pojenia z szarego żeliwa. Najwyższej jakości warstwa lakierowana proszkowo. Język dociskający z nierdzewnej stali. Przyłącze wody 1/2 cala od góry lub od dołu. Masa 4 kg. Pojemność miski 1,45 l. Przeznaczone do montażu na ścianie i rurze.

szt.
zobacz więcej
Zawór do poidła KERBL Zawór do poidła KERBL
Producent: Kerbl

Dostępny

Cena: 28,00 zł

Zamienny zawór z mosiądzu do poidła.

szt.
zobacz więcej
Korek odpływowy KERBL do poidła S522 Korek odpływowy KERBL do poidła S522
Producent: Kerbl

Na zamówienie

Cena: 2,00 zł

Korek odpływowy do poidła dla bydła i koni, z zaworem pływakowym z tworzywa sztucznego S522 (10-2084).

szt.
zobacz więcej

W naszym asortymencie znajdują się poidła dla koni. Są zróżnicowane pod kątem materiału, z jakiego zostały one wykonane - oferujemy propozycje żeliwne lub plastikowe, ponadto również funkcjonalne akcesorium - zawór do poidła. Poidła dla koni z naszej oferty to modele miskowe z krótkim językiem, mogą być montowane na ścianie lub bezpośrednio na rurze. Łatwo umocować je na wysokości, która będzie odpowiednia dla konia i zapewni łatwy dostęp do wody.

Poidło dla konia to obowiązkowy element w każdej stajni. Jego wielkość i objętość najlepiej dopasowywać pod kątem wieku i wagi zwierzęcia, ale także rodzaju budynku, w którym koń przebywa (stajnia, pastwisko, obora wolnostanowiskowa itp). Najczęściej poidła dla konia występują w wariancie komorowym (inaczej jednomiskowym) lub wannowym, w naszym sklepie znajduje się pierwszy rodzaj. Mogą być one mocowane na przykład w przegrodzie boksu lub na słupie budynku. Poidła dla konia dzielą się również ze względu na sposób montażu - mogą być zawieszane lub wolnostojące.

Jeżeli w stajni nie znajduje się automatyczne poidło dla konia, to należy zadbać o to, by poić zwierzę minimum 3 razy dziennie. W wyjątkowych sytuacjach - np. upałów, ale także w przypadku koni pracujących i klaczy karmiących - ta częstotliwość powinna być jeszcze większa. Również źrebiętom należy zagwarantować stały dostęp do świeżej wody.

Każdy rodzaj poidło dla konia należy codziennie opróżniać, czyścić i napełniać wodą. Szczególnie miejsca, w których do pojemnika mogą dostać się jakieś zanieczyszczenia, powinny być pod stałym nadzorem. Gdy w poidle dla konia pływają jakieś nieczystości, to należy je szybko usunąć, pojemnik wypłukać i ponownie napełnić wodą. Pozostawienie w poidle resztek sprzyja namnażaniu się w wodzie drobnoustrojów i pasożytów, które są szkodliwe dla konia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper Premium