Profesjonalny sklep jeździecki

do kasy suma: 0,00 zł
Filtry
Kategorie
Producent
Dostępność
Wysyłka w
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

W naszym asortymencie znajdują się poidła dla koni. Są zróżnicowane pod kątem materiału, z jakiego zostały one wykonane - oferujemy propozycje żeliwne lub plastikowe, ponadto również funkcjonalne akcesorium - zawór do poidła. Poidła dla koni z naszej oferty to modele miskowe z krótkim językiem, mogą być montowane na ścianie lub bezpośrednio na rurze. Łatwo umocować je na wysokości, która będzie odpowiednia dla konia i zapewni łatwy dostęp do wody.

Poidło dla konia to obowiązkowy element w każdej stajni. Jego wielkość i objętość najlepiej dopasowywać pod kątem wieku i wagi zwierzęcia, ale także rodzaju budynku, w którym koń przebywa (stajnia, pastwisko, obora wolnostanowiskowa itp). Najczęściej poidła dla konia występują w wariancie komorowym (inaczej jednomiskowym) lub wannowym, w naszym sklepie znajduje się pierwszy rodzaj. Mogą być one mocowane na przykład w przegrodzie boksu lub na słupie budynku. Poidła dla konia dzielą się również ze względu na sposób montażu - mogą być zawieszane lub wolnostojące.

Jeżeli w stajni nie znajduje się automatyczne poidło dla konia, to należy zadbać o to, by poić zwierzę minimum 3 razy dziennie. W wyjątkowych sytuacjach - np. upałów, ale także w przypadku koni pracujących i klaczy karmiących - ta częstotliwość powinna być jeszcze większa. Również źrebiętom należy zagwarantować stały dostęp do świeżej wody.

Każdy rodzaj poidło dla konia należy codziennie opróżniać, czyścić i napełniać wodą. Szczególnie miejsca, w których do pojemnika mogą dostać się jakieś zanieczyszczenia, powinny być pod stałym nadzorem. Gdy w poidle dla konia pływają jakieś nieczystości, to należy je szybko usunąć, pojemnik wypłukać i ponownie napełnić wodą. Pozostawienie w poidle resztek sprzyja namnażaniu się w wodzie drobnoustrojów i pasożytów, które są szkodliwe dla konia.

Poidła

Poidło plastikowe KERBL K50

Poidło plastikowe KERBL K50

Producent: Kerbl
Cena: 120,00 zł

Dostępny

zobacz więcej
Zawór do poidła KERBL

Zawór do poidła KERBL

Producent: Kerbl
Cena: 23,00 zł

Dostępny

szt.
zobacz więcej
Poidło żeliwne KERBL z językiem black

Poidło żeliwne KERBL z językiem black

Producent: Kerbl
Cena: 110,00 zł

Dostępny

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium