Łykawki, dutki, kagańce

Kaganiec START parciano-gumowy Kaganiec START parciano-gumowy
Producent: Start

Chwilowo niedostępny

Cena: 66,00 zł 88,00 zł

Kaganiec ograniczający spożycie trawy na pastwisku, przeznaczony dla koni otyłych lub z innymi problemami zdrowotnymi. Wykonany jest z dobrej jakości materiałów i nie ogranicza przepływu powietrza. Jest dostępny w trzech rozmiarach: full, cob i pony,  z możliwością regulacji na paskach policzkowych, podgardle i części łączącej podgardle z kagańcem. Pasek potyliczny zapinany jest na rzep, a podgardle na prosty i wygodny karabińczyk. Zawiera kółko D-ring do mocowania uwiązu. 

zobacz więcej
  • promocja
Kaganiec WALDHAUSEN parciano-gumowy Kaganiec WALDHAUSEN parciano-gumowy
Producent: Waldhausen

Dostępny

Cena: 113,00 zł

Kaganiec dla konia firmy WALDHAUSEN. Wykonany z wysokiej jakości materiałów, zapobiega nadmiernemu spożywaniu trawy, w czasie pobytu konia na pastwisku.

zobacz więcej
Dutka drewniana QHP Twitch 45cm Dutka drewniana QHP Twitch 45cm
Producent: Brands of Q bv

Chwilowo niedostępny

Cena: 72,00 zł

 Narzędzie to zapewnia spokój konia w sytuacjach stresowych, które wymagają od niego bezruchu, np. podczas leczenia weterynaryjnego lub kowalskiego.

zobacz więcej
Kaganiec QHP Fur Kaganiec QHP Fur
Producent: Brands of Q bv

Dostępny

Cena: 135,00 zł

Niektóre konie mogą jeść ograniczoną ilość trawy lub należy je chronić przed połknięciem piasku. Dzięki masce do wypasu koń jest przed tym chroniony, ale nadal może cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu. Obszycie ze sztucznego futra zapewnia wysoki komfort i chroni konia przed otarciami.

zobacz więcej
Kaganiec QHP parciano-gumowy Kaganiec QHP parciano-gumowy
Producent: Brands of Q bv

Chwilowo niedostępny

Cena: 131,00 zł

Niektóre konie mogą jeść tylko ograniczoną ilość trawy z powodu otyłości lub z przyczyn zdrowotnych. Kaganiec pozwala na długie przebywanie konia na pastwisku, bez zagrożenia nadmiernego spożycia trawy. łatwe dopasowanie dzięki wielopunktowej regulacji. Posiada kółko do którego można zapiąć uwiąz.

zobacz więcej
Łykawka EKKIA Alu/Nylon Łykawka EKKIA Alu/Nylon
Producent: Ekkia

Chwilowo niedostępny

Cena: 54,00 zł

Łykawka EKKIA Alu/Nylon nie przeszkadza koniowi, ale powstrzymuje go przed zasysaniem powietrza podczas łykania. Posiada pasek nylonowy w kolorze czarnym z regulacją dla lepszego dopasowania.

zobacz więcej

W tej kategorii znajdują się łykawki i kagańce dla koni. Obecnie nie jest ona rozbudowana, ale być może w przyszłości pojawi się tutaj więcej produktów i znacznie szerszy asortyment.

Łykawka dla konia

Łykawka dla koni to akcesorium, które jest skutecznym środkiem do walki z jedną z popularniejszych przypadłości u tych zwierząt - mianowicie łykawości. Objawem tego zaburzenia są skurcze mięśni szyi, co w konsekwencji prowadzi do wpadania do gardła dużych ilości powietrza. Do dziś przyczyna łykawości nie jest znana, nie ma również skutecznego sposobu, który całkowicie wyleczy konia z tej przypadłości. Na rynku akcesoriów dla tych zwierząt jest kilka urządzeń, które są wsparciem w zapobieganiu połykaniu powietrza - jest to m.in. łykawka dla koni.

Kaganiec dla konia

Alternatywą dla łykawki i sposobem na walkę z łykawością jest kaganiec dla konia. W porównaniu do pierwszego urządzenia, kaganiec ma większe grono fanów - jest znacznie mniej uciążliwy dla konia, a jego skuteczność wyższa. Kaganiec dla konia nie jest samodzielnym urządzeniem - zakłada się go wraz z kantarem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper Premium