Profesjonalny sklep jeździecki

do kasy suma: 0,00 zł

W tej kategorii znajdują się łykawki i kagańce dla koni. Obecnie nie jest ona rozbudowana, ale być może w przyszłości pojawi się tutaj więcej produktów i znacznie szerszy asortyment.

Łykawka dla konia

Łykawka dla koni to akcesorium, które jest skutecznym środkiem do walki z jedną z popularniejszych przypadłości u tych zwierząt - mianowicie łykawości. Objawem tego zaburzenia są skurcze mięśni szyi, co w konsekwencji prowadzi do wpadania do gardła dużych ilości powietrza. Do dziś przyczyna łykawości nie jest znana, nie ma również skutecznego sposobu, który całkowicie wyleczy konia z tej przypadłości. Na rynku akcesoriów dla tych zwierząt jest kilka urządzeń, które są wsparciem w zapobieganiu połykaniu powietrza - jest to m.in. łykawka dla koni.

Kaganiec dla konia

Alternatywą dla łykawki i sposobem na walkę z łykawością jest kaganiec dla konia. W porównaniu do pierwszego urządzenia, kaganiec ma większe grono fanów - jest znacznie mniej uciążliwy dla konia, a jego skuteczność wyższa. Kaganiec dla konia nie jest samodzielnym urządzeniem - zakłada się go wraz z kantarem.

Łykawki, dutki, kagańce

Kaganiec START parciano-gumowy

Kaganiec START parciano-gumowy

Producent: Start
Cena: 88,00 zł

Dostępny

Kaganiec ograniczający spożycie trawy na pastwisku, przeznaczony dla koni otyłych lub z innymi problemami zdrowotnymi. Wykonany jest z dobrej jakości materiałów i nie ogranicza przepływu powietrza. Jest dostępny w trzech rozmiarach: full, cob i pony,  z możliwością regulacji na paskach policzkowych, podgardle i części łączącej podgardle z kagańcem. Pasek potyliczny zapinany jest na rzep, a podgardle na prosty i wygodny karabińczyk. Zawiera kółko D-ring do mocowania uwiązu. 

zobacz więcej
  • nowość
Łykawka DAW-MAG skórzana

Łykawka DAW-MAG skórzana

Producent: Daw-Mag
Cena: 360,00 zł

Na zamówienie

Łykawka wykonana w całości z wysokiej jakości skóry. Posiada dwa paski potyliczne w celu lepszej stabilizacji.

zobacz więcej
Łykawka WALDHAUSEN Alu/Nylon

Łykawka WALDHAUSEN Alu/Nylon

Producent: Waldhausen
Cena: 81,00 zł

Chwilowo niedostępny

Łykawka Waldhausen wykonana z aluminium. Posiada pasek nylonowy w kolorze czarnym z regulacją dla lepszego dopasowania.

zobacz więcej
Dutka drewniana QHP Twitch 45cm

Dutka drewniana QHP Twitch 45cm

Producent: Brands of Q bv
Cena: 72,00 zł

Dostępny

 Narzędzie to zapewnia spokój konia w sytuacjach stresowych, które wymagają od niego bezruchu, np. podczas leczenia weterynaryjnego lub kowalskiego.

szt.
zobacz więcej
Dutka HORZE plastikowa

Dutka HORZE plastikowa

Producent: Horze
Cena: 38,00 zł

Chwilowo niedostępny

Plastikowa dutka HORZE z nylonowym sznurkiem. Przydatna przy zabiegach weterynaryjnych, goleniu, jako alternatywa dla podawania środków uspokajających.

zobacz więcej
Łykawka EKKIA Alu/Nylon

Łykawka EKKIA Alu/Nylon

Producent: Ekkia
Cena: 54,00 zł

Dostępny

Łykawka EKKIA Alu/Nylon nie przeszkadza koniowi, ale powstrzymuje go przed zasysaniem powietrza podczas łykania. Posiada pasek nylonowy w kolorze czarnym z regulacją dla lepszego dopasowania.

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium