🚚 Darmowa dostawa od 299 zł (paczki do 10 kg)! 🚚 

Szybki kontakt

Stacjonarny Sklep Jeździecki 

Michała Korpala 4

30-389 Kraków

Kontakt telefoniczny 

Formularz kontaktowy

Formularz

Układ ruchu

Suplement GLOBAL MEDICS Hemachol 1000ml Suplement GLOBAL MEDICS Hemachol 1000ml
Producent: Global Medics

Na zamówienie

Cena: 295,00 zł

Zdolność organizmu do przenoszenia tlenu zależy od liczby czerwonych krwinek. Niedobór czerwonych krwinek, zwany również anemią, może prowadzić do zmniejszenia wydajności, letargu i zmniejszenia apetytu. Hemachol to płynny roztwór, który stymuluje produkcję czerwonych krwinek, wspomaga działanie odtruwające wątroby, układu pokarmowego i przyspiesza regenerację. Szybko dostępna energia powoduje zastrzyk energii, którego potrzebują konie, aby działać optymalnie. Aby stymulować zdolność transportu tlenu, Hemachol zawiera ważne minerały: żelazo, miedź, mangan i cynk. Te minerały stymulują produkcję hemoglobiny.
Hemoglobina to białko obecne w krwinkach czerwonych, pełniące funkcję transportu tlenu. Oprócz tych minerałów Hemachol zawiera liczne witaminy z grupy B. Dzięki dodatkowi metioniny i choliny podwyższone wartości wątroby ulegają normalizacji.

szt.
zobacz więcej
Suplement GLOBAL MEDICS Lacta-Fort saszetki 10x30g Suplement GLOBAL MEDICS Lacta-Fort saszetki 10x30g
Producent: Global Medics

Na zamówienie

Cena: 595,00 zł

Lacta-Fort zawiera wysokie dawki naturalnych substancji endogennych by wspierać metabolizm mięśni i optymalizować przemianę energii. Podczas intensywnego wysiłku komórki mięśniowe ulegają uszkodzeniu co w połączeniu z produkcją kwasu mlekowego może powodować sztywność, drżenie mięśni i obniżoną wydajność. Lacta-Fort jest często używany podczas długich transportów. Konie wówczas docierają do celu bez żadnych sztywności mięśniowych i zakwasów co jest istotne dla optymalnego startu.
Lacta-Fort zawiera wiele składników takich jak Vit D3, l-leucyna, l-isoleucyna, l-valina i beta-alanina, które zwiększają dostawę tlenu i transport energii do mięśni czego rezultatem jest zwiększona dostępność energii. Rezultatem tego jest zmniejszona produkcja kwasu mlekowego i zmniejszone zmęczenie mięśni.

Dla koni które są poddane zwiększonemu wysiłkowi jest zalecane połączenie Lacta-Fort i P-Blok.

op.
zobacz więcej
Suplement GLOBAL MEDICS P-Block 60g tuba Suplement GLOBAL MEDICS P-Block 60g tuba
Producent: Global Medics

Na zamówienie

Cena: 75,00 zł

Płynny wariant produktu P-Block. Można teraz bez problemu podawać wrażliwym koniom, nakładając pastę bezpośrednio do ust przez strzykawkę. Ulepszono również formułę, dzięki czemu uzyskuje się jeszcze lepsze wyniki sportowe w czasie zawodów.

szt.
zobacz więcej
Suplement GLOBAL MEDICS P-Block saszetki 10x30g Suplement GLOBAL MEDICS P-Block saszetki 10x30g
Producent: Global Medics

Na zamówienie

Cena: 340,00 zł

P-Block to niezwykle silna, wolna od dopingu mieszanka ziół wspomagająca i odciążająca układ ruchowy koni, które muszą posiadać najwyższą formę. Kojące działanie na mocno obciążone stawy, ścięgna i mięśnie jest doceniane przez jeźdźców startujących na poziomie międzynarodowym.
Podczas gdy suplementy GLOBAL MEDICS na stawy (Arti-Sport, Arti-Gold, Top-Joint) zapewniają ciągłe wsparcie dla układu ruchu, P-Block jeszcze bardziej zwiększa komfort układu ruchu w dni zawodów dzięki silnemu, odciążającemu wpływowi na końskie ciało. Prowadzi to do wyraźnej poprawy wydajności.
Konie sportowe, które osiągają wysokie wyniki lub starsze konie często cierpią z powodu chronicznego dyskomfortu. Ta wyjątkowa kompozycja ziół o działaniu oksydacyjnym zapewnia ulgę w bólach stawów i mięśni.

szt.
zobacz więcej
Suplement GLOBAL MEDICS Pro-Motion 2700g Suplement GLOBAL MEDICS Pro-Motion 2700g
Producent: Global Medics

Na zamówienie

Cena: 995,00 zł

Konie sportowe, rekreacyjne i starsze często cierpią z powodu chronicznego dyskomfortu. Pro-Motion to suplement, który łagodzi te dolegliwości i poprawia wydajność koni. Oprócz składników o działaniu łagodzącym zawiera również przeciwutleniacze. U koni z przewlekłymi dolegliwościami stawów można go łączyć z preparatem wspomagającym stawy, takim jak Arti-Sport lub Top-Joint. Ponadto Pro-Motion może być również stosowany u młodych koni, które
są zajeżdżane.
Dzięki dodaniu bardzo silnych składników, takich jak czarci pazur, ekstrakt z czarnej porzeczki i jukka, które mają silne działanie przeciwutleniające, uzyskuje się odżywczy i kojący wpływ na stawy i mięśnie. Dzięki zrównoważonemu połączeniu wszystkich tych naturalnych składników aktywność i wydajność twojego konia znacznie się poprawią.

szt.
zobacz więcej
Suplement GLOBAL MEDICS Vitamin E Liquid 1000ml Suplement GLOBAL MEDICS Vitamin E Liquid 1000ml
Producent: Global Medics

Dostępny

Cena: 450,00 zł

Vit. E Liquid to nowy, płynny wariant klasycznej witaminy E w formie proszku. Aby poprawić wchłanianie do krwi, wybrano połączenie standaryzowanego ekstraktu z pestek winogron (Nor Grape) i syntetycznej formy witaminy E. Ekstrat z pestek winogron jest jednym z najsilniejszych naturalnych przeciwutleniaczy (witamina E). Jest również zarejestrowany jako dodatek paszowy (2b485) przez EFSA. Oznacza to, że przedstawiono bardzo wiele badań naukowych, aby wykazać jego skuteczne działanie. Badania te wykazały również, że połączenie obu form witaminy E ma działanie synergistyczne. Dodano tu również selen, aby poprawić wchłanianie z krwi. Ze względu na płynny skład wit. E produkt jest prosty do podania i bardzo łatwo się wchłania.

szt.
zobacz więcej
Suplement na stawy GLOBAL MEDICS Arti-Sport 2700g Suplement na stawy GLOBAL MEDICS Arti-Sport 2700g
Producent: Global Medics

Na zamówienie

Cena: 895,00 zł

Arti-Sport jest niezbędnym produktem dla profesjonalistów. Dzięki bardzo potężnej innowacyjnej formule wyleczy problemy stawowe na który wcześniej czy później każdy koń sportowy jest skazany. Profesjonalni jeźdźcy czują pozytywny efekt w ruchu konia już po 2 tygodniach stosowania.
Arti Sport zawiera chondroitynę, glukozaminę i kwas hialuronowy aby zapewnić składniki odżywcze dla chrząstki oraz wspierać funkcję amortyzacyjną płynu stawowego. Ponadto jest bogaty w minerały oraz pierwiastki śladowe Mg, Se, Zn oraz antyoksydanty, MSM, Vit C, Vit E które mają ważny udział w funkcjonowaniu chrząstki, kości i płynu stawowego. Boswelina serrata została dodana z powodu kojącego działania na układ ruchowy. W przypadku koni sportowych ten składnik pozwala zapewnić ulgę w okresach wysokiego przeciążenia stawów.

szt.
zobacz więcej
Suplement CAVALOR ArtiMatrix na stawy 5kg Suplement CAVALOR ArtiMatrix na stawy 5kg
Producent: Cavalor

Na zamówienie

Cena: 2 805,00 zł

Arti Matrix 5kg CAVALOR
Cavalor Arti Matrix oferuje rozwiązanie dla problemów związanych z kościami, torebkami stawowymi, ścięgnami, chrząstką i mazią stawową, które objawiają się głównie u koni z wrażliwym układem mięśniowo-szkieletowym lub u koni poddanych ciężkiemu wysiłkowi fizycznemu.

szt.
zobacz więcej
Suplement CAVALOR ArtiMotion 5kg Suplement CAVALOR ArtiMotion 5kg
Producent: Cavalor

Dostępny

Cena: 1 189,00 zł

Suplement na stawy i ścięgna ARTI MOTION 5 kg - CAVALOR

Cavalor® Arti Motion zapewnia optymalne wsparcie dla utrzymania zdrowych stawów i ścięgien.

szt.
zobacz więcej
Suplement CAVALOR ArtiRepair 2kg Suplement CAVALOR ArtiRepair 2kg
Producent: Cavalor

Dostępny

Cena: 1 322,00 zł

Suplement CAVALOR ArtiRepair 2kg

szt.
zobacz więcej
Czarci pazur HORSE LINE 300g Czarci pazur HORSE LINE 300g
Producent: Horse Line

Dostępny

Cena: 109,00 zł

Wyraźnie zwiększa radość z ruchu, wspomagając jego płynność.

Naturalnie mocny preparat dietetyczny. Na produkcję 1 kilograma ekstraktu HorseLine Czarci pazur zużyliśmy aż 4 kilogramy suszonego korzenia hakorośli. Doskonale sprawdza się w naturalnej terapii przeciwzapalnej oraz przeciwbólowej aparatu ruchu jak również w przypadkach nieżytu dróg oddechowych, zaburzeniach trawienia, przepływu żółci, stanach zapalnych wątroby, czy chorobach autoimmunologicznych. U koni sportowych doskonale sprawdza się jako środek chondroprofilaktyczny. Wykazuje także działanie wyciszające/ uspokajające.
Wyraźnie zwiększa radość z ruchu, wspomagając jego płynność.

Zastosowanie:

Rehabilitacja – w trakcie rekonwalescencji po urazach i operacjach aparatu ruchu, zapalenie stawów, kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa układu kostno-stawowego, zapalenie kaletek maziowych, mięśniobóle, w stanach zapalnych ścięgien i więzadeł.
Sport – ochrona i regeneracja aparatu ruchu, sztywność stawów i mięśni, bóle kręgosłupa i grzbietu, opuchlizny, nakostniaki. Nerwowość i pobudliwość.
Senior – sztywność, zmniejszona ruchomość stawów, osteoporoza, choroby reumatyczne i artretyczne.

Skład:  100% ekstrakt z czarciego pazura 4:1
Do produkcji tego preparatu użyliśmy najwyższej jakości surowców klasy premium posiadających certyfikat: HG (Human Grade).

Dawkowanie/24h
Konie powyżej 500 kg m.c.: 2 miarki
Kuce i konie do 500 kg m.c.: 1 miarka

Uwaga! Nie stosować u klaczy ciężarnych i w okresie laktacji.
Doping! Preparat należy odstawić na 48 godzin przed zawodami.

Sposób podania: wymieszać z paszą treściwą.
Porada: najlepszy efekt można uzyskać po przeprowadzeniu  8 tygodniowej kuracji, po czym należy zrobić 3 tygodniową przerwę i powrócić do suplementowania w razie potrzeby.

Opakowanie 300g wystarcza na 30 dni.

szt.
zobacz więcej
Czarci pazur HORSE LINE 700g Czarci pazur HORSE LINE 700g
Producent: Horse Line

Dostępny

Cena: 189,00 zł

Wyraźnie zwiększa radość z ruchu, wspomagając jego płynność.

Naturalnie mocny preparat dietetyczny. Na produkcję 1 kilograma ekstraktu HorseLine Czarci pazur zużyliśmy aż 4 kilogramy suszonego korzenia hakorośli. Doskonale sprawdza się w naturalnej terapii przeciwzapalnej oraz przeciwbólowej aparatu ruchu jak również w przypadkach nieżytu dróg oddechowych, zaburzeniach trawienia, przepływu żółci, stanach zapalnych wątroby, czy chorobach autoimmunologicznych. U koni sportowych doskonale sprawdza się jako środek chondroprofilaktyczny. Wykazuje także działanie wyciszające/ uspokajające.
Wyraźnie zwiększa radość z ruchu, wspomagając jego płynność.

Zastosowanie:

Rehabilitacja – w trakcie rekonwalescencji po urazach i operacjach aparatu ruchu, zapalenie stawów, kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa układu kostno-stawowego, zapalenie kaletek maziowych, mięśniobóle, w stanach zapalnych ścięgien i więzadeł.
Sport – ochrona i regeneracja aparatu ruchu, sztywność stawów i mięśni, bóle kręgosłupa i grzbietu, opuchlizny, nakostniaki. Nerwowość i pobudliwość.
Senior – sztywność, zmniejszona ruchomość stawów, osteoporoza, choroby reumatyczne i artretyczne.

Skład:  100% ekstrakt z czarciego pazura 4:1
Do produkcji tego preparatu użyliśmy najwyższej jakości surowców klasy premium posiadających certyfikat: HG (Human Grade).

Dawkowanie/24h
Konie powyżej 500 kg m.c.: 2 miarki
Kuce i konie do 500 kg m.c.: 1 miarka

Uwaga! Nie stosować u klaczy ciężarnych i w okresie laktacji.
Doping! Preparat należy odstawić na 48 godzin przed zawodami.

Sposób podania: wymieszać z paszą treściwą.
Porada: najlepszy efekt można uzyskać po przeprowadzeniu  8 tygodniowej kuracji, po czym należy zrobić 3 tygodniową przerwę i powrócić do suplementowania w razie potrzeby.

Opakowanie 700g wystarcza na 70 dni.

szt.
zobacz więcej
Preparat na stawy HORSE LINE ChondroProtect 900g Preparat na stawy HORSE LINE ChondroProtect 900g
Producent: Horse Line

Na zamówienie

Cena: 399,00 zł

ChondroProtect to preparat stworzony specjalnie z myślą o zdrowych i mocnych stawach. Wyraźnie zwiększa elastyczność i ruchomość w obrębie aparatu ruchu.

Starannie dobrane składniki najwyższej jakości wspomagają prawidłowe funkcjonowanie stawów, poprawiają ich kondycję oraz wpływają korzystnie na proces regeneracji tkanek. ChondroProtect zaopatrując chrząstkę stawową we wszystkie niezbędne składniki odżywcze zwiększa jej odporność na mikrourazy. Preparat dedykowany dla koni młodych będących w okresie wzrostu, dorosłych oraz starszych czy też po przebytych kontuzjach. Preparat szczególnie zalecany dla koni sportowych, których stawy i więzadła są poddawane dużym przeciążeniom i ulegają szybszej degradacji.

Sukcesywny sposób na odżywianie stawów. Substancje aktywne preparatu sprawdzone klinicznie dowiedzione klinicznie.

Kiedy powinniśmy uzupełnić dietę naszego konia o ChondroProtect?

Gdy:

  • występuje u niego sztywność w obrębie stawów i mięśni
  • w początkowej fazie treningu można zaobserwować brak obszerności w ruchu
  • w trakcie chodzenia słychać charakterystyczne “strzelanie” w stawach
  • jego aparat ruchu jest poddawany dużym obciążeniom - starty w zawodach, treningi
  • jest w trakcie rekonwalescencji lub po przebytej kontuzji
  • jest wdrażany do pracy np. okres zajeżdżania lub powrót po przerwie

Skład: chlorowodorek glukozaminy, Boswellia Serrata extract, MSM(metylosulfonylometan), siarczan chondroityny, ekstrakt z owocu dzikiej róży

Składniki analityczne/100g:

Białko/Crude protein: 8,7%
Włókno/Fibre: <0,2%
Popiół całkowity/Total ash: 9,61%
Wilgotność/Moisture: 19,3%
Tłuszcze/Fat content: 0,8%

Dawkowanie/24h:
Konie:  4 miarki  
Kuce: 2 miarki

Miarka w opakowaniu

Sposób podania: wymieszać z paszą treściwą

 Produkt wolny od dopingu!

 

szt.
zobacz więcej
Suplement na mięśnie HORSE LINE MuscleMaker 1200g Suplement na mięśnie HORSE LINE MuscleMaker 1200g
Producent: Horse Line

Chwilowo niedostępny

Cena: 249,00 zł

MuscleMaker to wieloskładnikowa mieszanka paszowa, zapewniająca szybką rozbudowę zdrowej i silnej muskulatury

zobacz więcej
Suplement na stawy HORSE LINE Boswellia 500g Suplement na stawy HORSE LINE Boswellia 500g
Producent: Horse Line

Dostępny

Cena: 148,00 zł

Profilaktyka aparatu ruchu

Unikalna kompozycja MSM, witaminy C oraz ekstraktu z kadzidłowca o gwarantowanym, wysokim stężeniu kwasów bosweliowych w synergicznym połączeniu kwasu acetylo-alfa-bosweliowego i kwasu 11-keto-β-bosweliowego (AKBA). Boswellia serrata może stanowić bezpieczniejszą alternatywę dla syntetycznych kortykosteroidowych leków przeciwzapalnych.

szt.
zobacz więcej
Suplement na stawy HORSE LINE Boswellia 900g Suplement na stawy HORSE LINE Boswellia 900g
Producent: Horse Line

Dostępny

Cena: 238,00 zł

Profilaktyka aparatu ruchu

Unikalna kompozycja MSM, witaminy C oraz ekstraktu z kadzidłowca o gwarantowanym, wysokim stężeniu kwasów bosweliowych w synergicznym połączeniu kwasu acetylo-alfa-bosweliowego i kwasu 11-keto-β-bosweliowego (AKBA). Boswellia serrata może stanowić bezpieczniejszą alternatywę dla syntetycznych kortykosteroidowych leków przeciwzapalnych.

 

szt.
zobacz więcej
Suplement na stawy HORSE LINE Kolagen 300g Suplement na stawy HORSE LINE Kolagen 300g
Producent: Horse Line

Chwilowo niedostępny

Cena: 99,00 zł

Hydrolizowane białko kolagenowe o wysokiej biodostępności. 

Preparat łatwo przyswajalny zawierający w swym składzie poliaminokwasy, oligopeptydy, polipeptydy kolagenowe oraz aż 18 aminokwasów (w tym istotny poziom proliny i lizyny ważny dla biosyntezy własnego kolagenu). Stosowany w profilaktyce układu kostno-szkieletowego (wspomaga wytrzymałość i elastyczność tkanki łącznej, ścięgien i stawów). Poprawia wygląd skóry, sierści i rogu kopytowego.
Pomaga zachować prawidłową gospodarkę wodną organizmu (tkanek łącznych).

Zastosowanie:

Rehabilitacja – w trakcie rekonwalescencji po urazach i operacjach aparatu ruchu.
Sport – ochrona i regeneracja aparatu ruchu.
Senior – sztywność stawów i mięśni, zmniejszona ruchomość stawów.
Młody koń – podawany w czasie intensywnego wzrostu umożliwi prawidłowe funkcjonowanie aparatu ruchu w późniejszym wieku
Kopyta – w przypadku problemów z kruchym, pękającym rogiem kopytowym.

Dlaczego Kolagen marki Pokusa?
Do produkcji tego preparatu użyliśmy najwyższej jakości surowca klasy premium posiadającego certyfikat: HG (Human Grade) oraz GMO FREE.

Kiedy powinniśmy wzbogacić dietę naszego konia o kolagen?
● Jeśli występują u niego :
– sztywność stawów i mięśni,
– zmniejszona ruchliwość aparatu ruchu szczególnie w pierwszej części treningu
– kulawizny, kontuzje, skaleczenia, zranienia
● w trakcie rehabilitacji po urazach i operacjach aparatu ruchu
● jego ścięgna, stawy, mięśnie, kości i więzadła są poddawane obciążeniom w związku z treningami i zawodami
● w przypadku bólu grzbietu
● u młodych koni podawany w czasie intensywnego wzrostu umożliwi prawidłowe funkcjonowanie aparatu ruchu w późniejszym wieku
● w przypadku złej kondycji kopyt, sierści i skóry

Za co jest odpowiedzialny kolagen?
Kolagen to naturalny budulec większości tkanek w organizmie : kości, stawów, chrząstek, tarcz międzykręgowych, więzadeł, ścięgien, żył, skóry i kopyt. Peptydy kolagenowe, z których między innymi jest zbudowany kolagen :
– przeciwdziałają ubytkom w chrząstkach
– zwiększają ruchliwość stawów i zmniejszają ich bolesność
– zwiększają gęstość tkanki kostnej
– umożliwiają lepsze przyswajanie substancji mineralnych
– pobudzają komórki do produkcji młodych łańcuchów kolagenowych, co wpływa korzystnie na regenerację chrząstki.

Czy wiesz, że :
● chrząstka stawowa w 70 % składa się z kolagenu
● do syntezy kolagenu niezbędna jest HorseLine Witamina C
● odpowiednie odżywienie i wzmocnienie całego aparatu ruchu pozwala zmniejszyć
ryzyko wystąpienia kontuzji i utrzymać elastyczny ruch.

Skład: 100% kolagen hydrolizowany

Dawkowanie/24h
Konie: 2 miarki
Kuce: 1 miarka

W przypadku zwiększonego zapotrzebowania dawkę można zwiększyć do ilości:
2g/50kg mc.
Porada: zaleca się stosować w połączeniu z witaminą C, która jest niezbędna w biosyntezie kolagenu.

Sposób podania: wymieszać z paszą treściwą.
Załączona miarka zawiera 4g.

Opakowanie 300g wystarcza na 37 dni. 

 

zobacz więcej
Suplement na stawy HORSE LINE Kolagen 800g Suplement na stawy HORSE LINE Kolagen 800g
Producent: Horse Line

Dostępny

Cena: 199,00 zł

Hydrolizowane białko kolagenowe o wysokiej biodostępności. 

Preparat łatwo przyswajalny zawierający w swym składzie poliaminokwasy, oligopeptydy, polipeptydy kolagenowe oraz aż 18 aminokwasów (w tym istotny poziom proliny i lizyny ważny dla biosyntezy własnego kolagenu). Stosowany w profilaktyce układu kostno-szkieletowego (wspomaga wytrzymałość i elastyczność tkanki łącznej, ścięgien i stawów). Poprawia wygląd skóry, sierści i rogu kopytowego.
Pomaga zachować prawidłową gospodarkę wodną organizmu (tkanek łącznych).

Zastosowanie:

Rehabilitacja – w trakcie rekonwalescencji po urazach i operacjach aparatu ruchu.
Sport – ochrona i regeneracja aparatu ruchu.
Senior – sztywność stawów i mięśni, zmniejszona ruchomość stawów.
Młody koń – podawany w czasie intensywnego wzrostu umożliwi prawidłowe funkcjonowanie aparatu ruchu w późniejszym wieku
Kopyta – w przypadku problemów z kruchym, pękającym rogiem kopytowym.

Dlaczego Kolagen marki Pokusa?
Do produkcji tego preparatu użyliśmy najwyższej jakości surowca klasy premium posiadającego certyfikat: HG (Human Grade) oraz GMO FREE.

Kiedy powinniśmy wzbogacić dietę naszego konia o kolagen?
● Jeśli występują u niego :
– sztywność stawów i mięśni,
– zmniejszona ruchliwość aparatu ruchu szczególnie w pierwszej części treningu
– kulawizny, kontuzje, skaleczenia, zranienia
● w trakcie rehabilitacji po urazach i operacjach aparatu ruchu
● jego ścięgna, stawy, mięśnie, kości i więzadła są poddawane obciążeniom w związku z treningami i zawodami
● w przypadku bólu grzbietu
● u młodych koni podawany w czasie intensywnego wzrostu umożliwi prawidłowe funkcjonowanie aparatu ruchu w późniejszym wieku
● w przypadku złej kondycji kopyt, sierści i skóry

Za co jest odpowiedzialny kolagen?
Kolagen to naturalny budulec większości tkanek w organizmie : kości, stawów, chrząstek, tarcz międzykręgowych, więzadeł, ścięgien, żył, skóry i kopyt. Peptydy kolagenowe, z których między innymi jest zbudowany kolagen :
– przeciwdziałają ubytkom w chrząstkach
– zwiększają ruchliwość stawów i zmniejszają ich bolesność
– zwiększają gęstość tkanki kostnej
– umożliwiają lepsze przyswajanie substancji mineralnych
– pobudzają komórki do produkcji młodych łańcuchów kolagenowych, co wpływa korzystnie na regenerację chrząstki.

Czy wiesz, że :
● chrząstka stawowa w 70 % składa się z kolagenu
● do syntezy kolagenu niezbędna jest HorseLine Witamina C
● odpowiednie odżywienie i wzmocnienie całego aparatu ruchu pozwala zmniejszyć
ryzyko wystąpienia kontuzji i utrzymać elastyczny ruch.

Skład: 100% kolagen hydrolizowany

Dawkowanie/24h
Konie: 2 miarki
Kuce: 1 miarka

W przypadku zwiększonego zapotrzebowania dawkę można zwiększyć do ilości:
2g/50kg mc.
Porada: zaleca się stosować w połączeniu z witaminą C, która jest niezbędna w biosyntezie kolagenu.

Sposób podania: wymieszać z paszą treściwą.
Załączona miarka zawiera 4g.

Opakowanie 800g wystarcza na 100 dni. 

szt.
zobacz więcej

Oferujemy suplementy na mięśnie i stawy dla konia, a także inne środki wspierające układ ruchu. Najczęściej takie preparaty zawierają w swoim składzie szereg witamin, minerałów, a także naturalne roślinne i ziołowe komponenty (np. czarci pazur dla konia). Preparaty z czarcim pazurem dla konia - z racji swoich przeciwzapalnych właściwości - są zalecane dla starszych zwierząt, cierpiących na artretyzm. Opcjonalnym rozwiązaniem jest boswellia serrata (ekstrakt z kadzidłowca), która stanowi bezpieczniejszą, naturalną alternatywę dla syntetycznych kortykosteroidowych leków przeciwzapalnych.

Z kolei krzem dla koni wspiera syntezę kolagenu i rozwój chrząstki stawowej, zapobiega odpryskom kostnym. To idealny suplement dla zwierząt cierpiących na problemy ze stawami. Witamina e + selen dla koni w jednym preparacie to skuteczny duet polecany szczególnie dla zwierząt sportowych lub uprawiających innego rodzaju intensywną aktywność. Witamina E i selen wspiera układ ruchowy, zwiększa wydajność organizmu i sprawność, wspomaga odbudowę masy mięśniowej oraz wzmacnia ciało.

Preparaty na mięśnie dla koni - w zależności od konkretnego produktu - zawierają w swoim składzie cenne aminokwasy - lizynę, metioninę, a także wapno i inne witaminy oraz minerały. Preparaty na wydolność dla konia to środki, które poprawiają kondycję, przyspieszają powrót do normy po intensywnym wysiłku, zwiększają wydolność, szybkość i masę mięśniową. Stosuje się je również u koni z anemią lub z innymi problemami zdrowotnymi.

Dla rozbudowy oraz wzmocnienia muskulatury polecamy gamma oryzanol, który posiada silne działanie antyoksydacyjne.

Oferujemy również leki przeciwbólowe dla koni - są to środki na bazie naturalnych, ziołowych składników, które skutecznie radzą sobie z bólem oraz stanami zapalnymi.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium