
Stacjonarny Sklep Jeździecki
Michała Korpala 4
30-389 Kraków
Kontakt telefoniczny
tel. 12 423 00 96
tel. 728 950 096
Formularz kontaktowy

Kategorie
Producent
Kolor
Dostępność
Wysyłka w
Cena
Promocja
Ogrodzenia dla koni
Każda osoba, która posiada zagrodę lub teren, na którym przebywa koń lub konie, powinna go odpowiednio zabezpieczyć. Ogrodzenia dla koni mogą być różnego rodzaju - popularnym rozwiązaniem jest ogrodzenie elektryczne (tzw. pastuch). Inne popularne ogrodzenia dla koni są wykonane z drewna lub PCV. Pierwsze rozwiązanie jest nie bez wad - konie mogą obgryzać lub zniszczyć drewniane pale lub deski. PCV jest dość drogie, a trwałość w stosunku do ceny niezbyt satysfakcjonująca. Ogrodzenie dla koni można również wykonać z palików i rurek, ale konie mogą zaplątać w nie nogi. Inne, ekologiczne i estetyczne rozwiązanie, to żywopłot. Posadzenie wysokich krzaczków odgrodzi konie, a dodatkowo daje cień i zwierzęta mogą się o niego wycierać. Warto wybrać gatunek rośliny, który nie zaszkodzi koniom, gdy będą podgryzać liście czy gałęzie. Warto pamiętać, że konie są zwierzętami dynamicznymi i ruchliwymi, a wysokość ogrodzenia powinna być dopasowana do wielkości zwierzęcia: im wyższy koń czy kuc, tym wyższe ogrodzenie. Eksperci szacują, że minimalna wysokość ogrodzenia dla koni to 120 centymetrów (50 centymetrów więcej dla ogierów).
Ogrodzenie na wybieg i teren do ujeżdżania
W przypadku wybiegu, zalecanym ogrodzeniem jest wybór propozycji masywnej i wysokiej - tak wysokiej, by zniechęcić konie do wyskakiwania. Najbardziej optymalne i polecane przez specjalistów rozwiązanie to ogrodzenie o podwójnej barierze: niższa umieszczona na takiej wysokości, by koń nie mógł przełożyć przez nią nogi. Narożniki wybiegów dla koni powinny być zaokrąglone, by galopujące zwierzę się nie skaleczyło ostrą krawędzią. W przypadku ujeżdżania konia na wolnym powietrzu, optymalne ogrodzenie tego terenu to również takie, które składa się z dwóch barier. Pierwsza - niższa – powinna być umieszczona na wysokości około 60 centymetrów od podłoża, druga - wyższa – na wysokości około 150 centymetrów. Ogrodzenia wymaga również ujeżdżalnia - wystarczy płot ze sztachet o wysokości około 40 centymetrów.
Ogrodzenie elektryczne dla koni
Elektryzator to jedna z kluczowych części ogrodzenia elektrycznego dla koni, ale nie jedyna. Pozostałe elementy, które należy zamontować, to cały szereg części: linki, słupki, złączki, druty i wiele innych. Ogrodzenia elektryczne dla koni są doceniane za skuteczność i funkcjonalność. Zwierzęta - konie lub inne gatunki - nie będą wychodzić poza teren ogrodzenia, a ponadto również na teren pastwiska nie dostaną się niechciani intruzi (np. dzikie zwierzęta). Ponadto dzięki ogrodzeniu elektrycznemu dla koni na tej samej powierzchni (w różnych jego częściach) można wypasać kilka gatunków zwierząt jednocześnie, konie z owcami i kozami.
Akcesoria i części do ogrodzenia dla koni
W asortymencie naszego sklepu znajduje się wiele akcesoriów, z których można zbudować solidne ogrodzenie dla koni. Są to m.in. izolator bramowy, linka ogrodzeniowa, palik uziemiający, plecionka ogrodzeniowa czy taśma. W zależności od tego, na jaki rodzaj ogrodzenia się postawi, inny będzie potrzebny zestaw części i narzędzi do ich umocowania. Warto również pamiętać, że ogrodzenia dla koni są potrzebne nie tylko, by ogrodzić teren, gdzie kończy się stajnia czy pastwisko. Odgrodzenia wymagają również inne obszary: wybiegi zewnętrzne, ujeżdżalnie czy padoki treningowe.