Opcje przeglądania
Promocja

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Siodła damskie to propozycje skierowane do kobiet. Różnią się od innych siodeł tym, że w siodle damskim jeździ się z obiema nogami z lewej strony. Według najpopularniejszej klasyfikacji siodła damskie dzielą się na skokowe oraz do jazdy po płaskim terenie. W siodle damskim z naszej oferty można uprawiać jazdę rekreacyjną, jeździć w terenie, a także pokonywać niewielkie przeszkody. Jazda konna po damsku różni się od jazdy męskiej. Różnice widać przede wszystkim w ułożeniu ciała podczas jazdy - kobieta siedzi prosto (nie bokiem) w kierunku jazdy, jej lewa noga znajduje się w strzemieniu, a prawa - przełożona przez przedni pęk - jest po lewej stronie siodła. Niektóre nowoczesne modele damskich siodeł umożliwiają skoki przez przeszkody, kłus i galop.

Jak wybrać siodło damskie?

Siodło damskie - podobnie jak każde inne - wybiera się przede wszystkim pod kątem wielkości. Ważne podczas zakupów parametry to przede wszystkim rozmiar siedziska. W naszej ofercie znajduje się piękne i wygodne siodło damskie Kleopatra renomowanej marki DAW-MAG. Produkt jest dostępny w dwóch rozmiarach: 19'' oraz 20''. Siodło damskie jest pięknie wykonane i bardzo stylowe - jego wygląd inspirowany jest krojami siodeł z XVIII i XIX wieku. Produkt został wyposażony w system Quick Out - strzemię szybko uwalnia stopę amazonki w razie upadku z konia. Do produktu dołączono popręg, który można dopiąć do końskiego rzędu, by siodło utrzymywało się w odpowiedniej pozycji i nie przesuwało. Inne, istotne aspekty podczas wyboru siodła damskiego to materiał - produkt z naszego asortymentu został wykonany z najwyższej jakości skóry. Dodatkowo siodło Kleopatra obejmuje 2-letnia gwarancja na materiał i wykonanie, co z punktu widzenia kupującego jest atrakcyjnym dodatkiem.

Czym damskie siodło różni się od innych modeli?

Damskie siodło nie pasuje do każdego gatunku konia. W niektórych wypadkach będzie się przekręcać, co jest niebezpieczne dla osoby na nim siedzącej. Również w wypadku zwierząt, które mają tendencję do wspinania się (często spotykane zjawisko u młodych koni) damskie siodło się nie sprawdzi. Koń, do którego pasuje damskie siodło, to zwierzę o wyraźnym kłębie i szerokich łopatkach. Za sprawą specyficznej budowy w takim siodle wygodnie jest kłusować w dwóch stylach: anglezowanym lub ćwiczebnym (wysiadywanym). Wsiadanie na damskie siodło wygląda inaczej niż w przypadku innych siodeł - warto skorzystać ze schodków, drabinki lub pomocy drugiej osoby, która podsadzi do konia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper Premium