🚚 Darmowa dostawa od 299 zł! (paczki do 10 kg)! 🚚 Zamów paczkę od wtorku do piątku do godz. 10:00, a my wyślemy ją jeszcze tego samego dnia!

Szybki kontakt

Stacjonarny Sklep Jeździecki 

Michała Korpala 4

30-389 Kraków

Kontakt telefoniczny 

Formularz kontaktowy

Formularz

Książki

Książka "Metoda Mastersona.Terapia manualna koni" Książka "Metoda Mastersona.Terapia manualna koni"
Producent: Galaktyka

Dostępny

Cena: 79,90 zł

Autor: Jim Masterson, Stefanie Reinhold    
Liczba stron: 240    
Wymiary: 165x235    
Oprawa: Miękka        
Rok wydania: 2014

Rewolucyjna metoda usuwania bólu, napięć i stresu
   Moim głównym celem była poprawa ruchomości stawów i możliwości ruchowych koni, a nie praca nad samymi mięśniami, zacząłem do tej metody niwelowania napięć w ciele wprowadzać także ruch. Przekonałem się, że jeśli nie przekraczam pewnych granic, a tym samym nie wywołuję u konia oporu i odruchu przeciwstawiania, jestem w stanie zlokalizować w jego ciele napięcia, a następnie mogę poprosić o ruch w sposób, który pozwala koniowi te napięcia usunąć. Kiedy do tego dochodziła zwierzę poprzez widoczne sygnały, takie jak: powtarzające się ziewanie, parskanie, chrapanie, przewracanie trzeciej powieki, pokazywało mi, że pozbywa się napięć Taka forma komunikowania się z koniem okazała się nie tylko przyjemna, lecz także skuteczna.

   Obecnie prowadzę seminaria i kursy na terenie Stanów Zjednoczonych i w Europie. Zainteresowanie nauką odczytywania sygnałów koni zbiegło się z zyskującymi obecnie popularność zasadami naturalnego jeździectwa i szkoleniami opartym, na niewywoływaniu u koni odruchów przeciwstawiania. Zainteresowanie jeźdźców, dążących zarówno do polepszenia wyników sportowych, jak i poprawy relacji z końmi, spowodowało opracowanie dwóch ścieżek nauczania metody Mastersona jednej dla właścicieli i miłośników koni oraz drugiej, zawodowej, dla terapeutów i masażystów pragnących nauczyć się metody    Mastersona i włączyć ją do swoje praktyki. Ta książka jest wprowadzeniem do obu tych podejść. Kiedy zrozumiesz i poznasz podstawowe zasady wykorzystywania reakcji zwierzęcia, będziesz mógł stosować zaprezentowane tu techniki na całym ciele konia. Można ich używać w zależności od specyficznych potrzeb danego zwierzęcia lub po prostu w celu poprawy komunikacji i zbudowania zaufania.
   Metoda Mastersona jest czymś, co robisz wraz z koniem, a nie czymś, co robisz koniowi. Bez względu na to, czy chcesz posiąść jak największą wiedzę na temat koni, aby w ten sposób wyrazić wdzięczność wobec tych wspaniałych stworzeń, czy jesteś jeźdźcem, któremu zależy na osiąganiu lepszych wyników sportowych, czy też specjalistą w dziedzinie terapii koni — łatwo możesz opanować zasady metody Mastersona. Skorzystasz z tego zarówno ty, jak i twój koń.

szt.
zobacz więcej
Książka "Mistrzowie Polski" Książka "Mistrzowie Polski"

Dostępny

Cena: 65,00 zł

Warto podejrzeć metody polskich medalistów. Może ich refleksje i przemyślenia otworzą jeszcze jedną furtkę w postrzeganiu jeździectwa.

 1. Sześćdziesiąt osiem pasjonujących rozmów z Mistrzami Polski w jeździectwie

2. Pochodzenie  mistrzowskich koni

3. Wykaz wszystkich Mistrzów Polski, 1931-1938 i 1953 - 2009

4. Wykaz medalistów Mistrzostw Polski biorących udział w Mistrzostwach Europy

5. Zdobyte przez nich medale w Mistrzostwach Świata

6. W każdym  numerowanym egzemplarzu autograf jednego z bohaterów.

szt.
zobacz więcej
Książka "Myśleć jak koń" Książka "Myśleć jak koń"
Producent: Galaktyka

Dostępny

Cena: 44,90 zł

Najlepszym powodem ze wszystkich, aby stać się po części koniem i myśleć jak on, jest to, że twoje działania pomogą koniowi zachować jego naturę.” – Cherry Hill

Cherry Hill to międzynarodowej sławy instruktorka i trenerka koni. Podczas swojej wieloletniej pracy z końmi nauczyła się je rozumieć i trafnie interpretować ich zachowania. Swoją wiedzą dzieli się w książce p.t. „Myśleć jak koń”. Znajdziecie tu wiele wskazówek i porad niezbędnych wam do osiągnięcia biegłości w rozumieniu niezwykłych zwierząt.

Cherry Hill ma na swoim koncie ponad milion sprzedanych książek. Jej fascynacja końmi sięga wczesnych lat dzieciństwa. Owocem jaj pracy nad zrozumieniem koni jest właśnie książka „Myśleć jak koń”, która uświadomi wam, że stosowanie zrozumiałych dla zwierzęcia metod zaprocentuje obopólnym poczuciem bezpieczeństwa, niezbędnym do zbudowania trwałej i głębokiej relacji człowiek-koń.

Autorka przedstawia wnikliwą analizę psychologiczną koni i obala wiele mitów krążących na ich temat. Jako czytelnik poznacie zwyczaje koni, rolę instynktu – i co jest kluczem do zrozumienia motywacji jakimi się kierują. Poznanie swojego wierzchowca pozwala jeźdźcom uniknąć wielu stresujących dla obu stron sytuacji, które mogą konia zniechęcić do nauki lub wystraszyć.

Jak napisał magazyn The Gaited Horse„Z wiedzą na temat zachowań koni zawartą w tej książce równać się może tylko całe życie poświęcone na bezpośrednie obserwacje tych zwierząt. To czyste złoto.”

szt.
zobacz więcej
Książka "Notatnik Mistrza" Książka "Notatnik Mistrza"

Dostępny

Cena: 55,00 zł

Przesłanie Michela Robertsa do każdego jeźdźca:
"Niezależnie od tego jaki poziom reprezentujecie, którą z dyscyplin jeździeckich się zajmujecie, jaki jest Wasz cel, czy wiek, tę książkę napisałem właśnie dla Was. Znajdziecie w niej objaśnienia, ćwiczenia i rysunki, które pomogą Wam w wędrowce do celu. Każdy jeździec jest w stanie robić postępy i rozwijać się, dążąc do pięknego jeździectwa, jeśli tylko będzie prawidłowo trenował, nie śpiesząc się przy tym".

szt.
zobacz więcej
Książka "Nowoczesny koń ujeżdżeniowy" Książka "Nowoczesny koń ujeżdżeniowy"

Dostępny

Cena: 57,00 zł

Wydawca: Akademia Jeździecka

Autor: Dirk W. Rossie, komentarz Anky van Grunsven

Ilość stron: 120

Rok wydania: 2008

Oprawa: twarda

Format: 17x24 cm

Opis:

pokrój -ruch -temperament

 Książka jest fascynująca z powodu naukowego podejścia do tematu. Autor znany ze swojego krytycznego i fachowego spojrzenia na ho­dowlę, w przystępny sposób opisuje biomechanikę konia i genetykę, jak również temperament i zachowanie - wszystko zgodne z końską naturą. Dodatkowo omawia głęboki związek konia i jeźdźca.

W książce znalazły się treści o:

• oczekiwanej budowie konia, od potylicy aż po ogon

• niezbędnych cechach trzech podstawowych chodów

• różnych „stylach" końskiego ruchu

• fizycznych możliwościach zebrania i samoniesienia

• roli temperamentu, zdolności uczenia się i jezdności konia

W książce powstał obraz „idealnego" konia ujezdżeniowego.

Książka zawiera aktualne przepisy FEI, które wywierają duży wpływ na koński rynek.

 Spis treści:

KWPN

Przedmowa

I. POKRÓJ

1. Cel ujeżdżenia

2. Konie skokowe a konie ujeżdżeniowe

3. "Wyniosły" koń

4. Znaczenie długich kończyn przednich

5. Szyja - doskonały instrument

6. Mocny i elastyczny grzbiet

7. Dobry zad

8. Kończyny tylne stworzone do niesienia

9. Koń jak łuk i cięciwa

II. RUCH

10. Znaczenie ruchu

11. Naturalne cechy

12. Stęp - nieprawidłowy czy doskonały?

13. Kłus - napęd w kończynach tylnych

14. Galop - konflikt między naturą a FEI

15. Porównanie koni do budowli romańskich i gotyckich

16. Kończyny tylne - różne sposoby stawiania

III. TEMPERAMENT

17. Badania ankietowe

18. Cechy przeciwstawne

19. Konie i ludzie

20. Zdolność uczenia się: "wiedza tajemna"

21. Partnerstwo między jeźdźcem a koniem

22. "Kiedy oddaję wodze, świat wokół mnie otwiera się ponownie"

Zadowolony sportowiec

Podziękowania

Bibliografia

Indeks

szt.
zobacz więcej
Książka "Poradnik młodego jeźdźca" Książka "Poradnik młodego jeźdźca"
Producent: Galaktyka

Chwilowo niedostępny

Cena: 49,90 zł

Autor: Von Neumann-Cosel Isabelle
Tłumaczenie:  Opracowanie zbiorowe
Język oryginału:  niemiecki
Ilość stron: 264
Rok wydania: 2009
Wymiary produktu:  25 x 17,4

Isabelle von Neumann-Cosel, dziennikarka i autorka książek, jest instruktorką jeździectwa oraz sędziną Niemieckiej Federacji Jeździeckiej. Mieszka w południowo-zachodnich Niemczech, ma trzy jeżdżące konno córki. Napisała wiele artykułów, książek i scenariuszy do filmów poświęconych koniom i jeździectwu, przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych.

Od wielu lat z dużym zaangażowaniem uczy jazdy konnej dzieci i młodzież.Napisany na podstawie długiej praktyki, z dogłębną znajomością rzeczy Poradnik młodego jeźdźca wszedł do klasyki literatury jeździeckiej. Opracowany przez autorkę na nowo, zaktualizowany i poszerzony, jest zarówno atrakcyjną lekturą, jak i wszechstronnym przewodnikiem po wiecznie aktualnych tematach: postępowaniu z końmi i nauce jazdy konnej.

"Od kilku lat  istnieje w  naszym kraju system zdobywania odznak jeździeckich Polskiego Związku Jeździeckiego. Wszyscy  adepci hipiki, którzy zamierzają w przyszłości startować w zawodach, być może zostać kiedyś instruktorem czy sędzią jeździeckim, muszą rozpocząć od egzaminu na Brązową Odznakę Jeździecką. Aby pomyślnie zdać obowiązujący na nią egzamin, trzeba wykazać się umiejętnościami praktycznymi i wiedzą teoretyczną. Większość zdających ogranicza się do przeczytania istniejącego zestawu pytań i odpowiedzi. Bardziej ambitni sięgają po choć jedną pozycję z dostępnej literatury. Ten poradnik to właśnie książka, którą powinni przeczytać wszyscy przygotowujący się do pierwszego jeździeckiego egzaminu".


Wojciech Mickunas

zobacz więcej
Książka "Psychologia treningu koni" Książka "Psychologia treningu koni"

Dostępny

Cena: 65,00 zł

Wydawca: PWRiL

Autor: Krzysztof Skorupski

Ilość stron: 192

Oprawa: twarda

Format: 13,5x21cm

Opis:

Trening koni sportowych stanowi dla nich duże obciążenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne, przy czym nie zawsze idzie ono w parze z rozwojem ich możliwości w sporcie. Zwłaszcza zbyt duże psychiczne obciążenie hamuje ten rozwój. Wymuszony, często niewłaściwymi metodami, wysiłek wywiera negatywne piętno na procesach adaptacji organizmu. W tej sytuacji coraz więcej specjalistów z pobudek zarówno praktycznych, jak i humanistycznych szuka coraz doskonalszych metod szkolenia, treningu i powodowania koniem, zgodnych z jego naturą, psy­chiką i rozwojem.

 W ostatnich latach do skarbnicy wiedzy hipologicznej dużo wnieśli Monty Roberts, którego metody sięgają instynktu stad­nego i zasad porozumiewania się koni między sobą, oraz Pat Parelli, który zaproponował bezstresową metodę układania tych zwierząt.

 Kierując się powyższymi przesłankami, podjąłem próbę przedstawienia czytelnikom wybranych zagadnień z psychologii zwierząt ze szczególnym uwzględnieniem możliwości wykorzysta­nia ich w praktyce jeździeckiej. Z tej przyczyny zaprezentowałem również swoje prace nad stresem emocjonalnym i adaptacją koni sportowych do zwiększonego wysiłku. Prowadziłem je pod kierownictwem prof. J. F. Boby lewa, pełniącego wówczas funkcję przewodniczącego Komisji Weterynaryjnej Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.

 Mam nadzieję, ze zwolennicy zarówno naturalnych, jak i klasycznych metod szkolenia koni znajdą w mojej książce interesujące ich informacje, które pomogą im lepiej rozumieć konie i ulepszyć dotychczasowe postępowanie z nimi, a zatem również doskonalić własną drogę współpracy z tymi szlachetnymi zwierzętami.

Spis treści:

Przedmowa

Wprowadzenie

ROZDZIAŁ 1 - Filogeneza psychiki koni

• Ewolucja koniowatych

• Z nastaniem cywilizacji

• Mechanizmy regulacji zachowania

ROZDZIAŁ 2 - Szkolenie i powodowanie

• Wzmocnienie - nagroda

• Teoria

• Praktyka

• karze i karaniu

• Teoria

• Praktyka

• Nasilanie słabnących reakcji

• Powodowane zachowanie

• Prowadzenie w tańcu

• Rozluźnienie

ROZDZIAŁ 3 - Ważne w szkoleniu jeźdźców

• Umiejętność spostrzegania i reagowania

• Nieświadome działania i ich skutki

• Granice obciążeń psychicznych koni

ROZDZIAŁ 4 - Psychologia indywidualnych zachowań konia

• Temperament a zachowanie

• Charakter a zachowanie

• Indywidualność w świetle doboru naturalnego

• Określanie cech temperamentu

ROZDZIAŁ 5 - Proces uczenia

• Uczenie się przewidywalnych sygnałów - warunkowanie klasyczne

• Szybkość warunkowania

• Generalizacja bodźca

• Różnicowanie bodźców

• Warunkowanie awersyjne i warunkowanie emocji

• Wygasanie i samoistne odnowienie

• Odwarunkowanie

• Blokowanie

• Warunkowanie wyższego rzędu

• Uczenie się przez poznawanie skutków zachowań

• - warunkowanie sprawcze

• Zachowanie i wzmocnienie

• Karanie

• Wyuczona bezradność

• Kształtowanie zachowań

• Rozkłady wzmocnień

• Skutki przypadkowych wzmocnień

• Zachowania specyficzne dla gatunku

• Współdziałanie warunkowania klasycznego i sprawczego

• Warunkowe nasilanie i osłabianie reakcji sprawczych

• Zbieżność trójczłonowa

• Dwuczynnikowa teoria reakcji unikania

• Kierowanie zachowaniem zwierząt

ROZDZIAŁ 6 - Emocje a rozwój możliwości

• Procesy adaptacji

• Emocjonalna reaktywność

• Emocje i zdolność do pracy

• Emocje podczas treningu

• mocje przedstartowe

• Treningowe obciążenia koni sportowych

• Aktywność SAS w stanie spoczynku

Podsumowanie

Zakończenie

Bibliografia

szt.
zobacz więcej
Książka "Sekrety końskiego umysłu" Książka "Sekrety końskiego umysłu"
Producent: Galaktyka

Dostępny

Cena: 24,90 zł

Liczba stron: 142
Format: 140 x 200
Oprawa: Miękka
Data wydania: 2004

Sekrety końskiego umysłu to kolejna pozycja przygotowana przez wydawnictwo Galaktyka umożliwiająca czytelnikowi lepsze poznanie koni. Zrozumienie ich natury, zachowań, języka jakim porozumiewają się między sobą i z otaczającym je światem, to droga do prawdziwego koniarstwa. Nie wystarczy kupić bryczesy, toczek, palcat i firmowe siodło. Trzeba zdobywać wiedzę z różnych źródeł. Jednym z nich jest ta znakomita książka Roberta M.Millera
Wojciech Mickunas


Dr Robert M. Miller jest weterynarzem i ekspertem w dziedzinie zachowań koni. Jego techniki imprintowego szkolenia źrebaków są stosowane przez hodowców na całym świecie. Opublikował wiele książek, artykułów naukowych i artykułów w magazynach jeździeckich, a także instruktażowych kaset wideo na temat zachowania i treningu  koni. Prowadzi wykłady na całym świecie, przekazując swoją wiedzę weterynarzom, trenerom i zawodowym jeźdźcom. Warz z żoną Debbi mieszka w Thousand Oaks w Kalifornii na farmie pełnej koni i mułów.

Utalentowani jeźdźcy znają sekrety końskiego umysłu. Pewne rysy charakteru, ujawniające się w zachowaniu, są wspólne dla wszystkich ras. Głęboko utrwalone w kodzie DNA, dotyczą każdego nowo narodzonego źrebaka.

W swojej książce dr Robert Miller wyjaśnia, w jaki sposób można przewidzieć zachowanie konia. Podpowiada co zrobić, by uzyskać pożądaną reakcję zwierzęcia i jak eliminować jego złe nawyki.

Możesz nauczyć swojego konia, aby:

 1. ignorował rzeczy, które go płoszą
 2. stał cierpliwie przy przywiązaniu
 3. akceptował rutynowe zabiegi weterynaryjne i kowalski
 4. pozbył się "klejenia do stajni" i "klejenia do stada"
 5. wchodził do przyczepy chętnie i spokojnie
 6. ustępował po nacisku na głowę, szyję i nogi już jako nowo narodzony sysak
 7. reagował pozytywnie podczas pokazów, na przejażdżce czy w stajni

szt.
zobacz więcej
Książka "Sprzęt i akcesoria jeździeckie" Książka "Sprzęt i akcesoria jeździeckie"

Dostępny

Cena: 58,00 zł

Redaktor: Carolyn Henderson
Miękka okładka.
Liczba stron: 185
Zdjęcia: kolorowe

Kompleksowy, bogato ilustrowany przewodnik po sprzęcie jeździeckim, dzięki któremu nauczysz się bezbłędnie rozpoznać, poprawnie dopasowywać, prawidłowo stosować i odpowiednio pielęgnować najróżniejsze elementy rzędu potrzebne do efektywnej i bezproblemowej jazdy.

- Bezstronny i całościowy przegląd dostępnych na rynku rozwiązań dla różnych dyscyplin jeździeckich, od skoków przez przeszkody po jazdę w stylu western.
- Jasne i przystępne opisy konstrukcji oraz funkcji poszczególnych produktów, które ułatwiają rozwiązywanie konkretnych problemów.

- Zwięzłe objaśnienia i szczegółowe ilustracje pomagają poprawnie dopasowywać różnorodne elementy rzędu, w tym siodła, wędzidła i derki, co przekłada się na większy komfort i zadowolenie konia.
- informacje na temat tradycyjnych i nowatorskich rozwiążą, wzorów i materiałów.

szt.
zobacz więcej
Książka "Świat z końmi.J.Soczyńska" Książka "Świat z końmi.J.Soczyńska"

Chwilowo niedostępny

Cena: 50,00 zł

Bogato ilustrowany album przedstawiajacy piękno konia.

zobacz więcej
Książka "Termografia koni w praktyce" op.miękka Książka "Termografia koni w praktyce" op.miękka
Producent: Equine Massage

Chwilowo niedostępny

Cena: 48,00 zł

„Termografia koni w praktyce” to kompendium o tematyce praktycznego zastosowania termografii w medycynie weterynaryjnej i rehabilitacji koni. Odczytywana w termografii temperatura powierzchni ciała zależy od przebiegu procesów energetycznych zachodzących w organizmie konia. Intensywne użytkowanie sportowe sprzyja częstym kontuzjom aparatu ruchu. Skutkuje to zmianami ukrwienia i tym samym temperatury powierzchni ciała. Stosowanie diagnozy termograficznej, wynika z potrzeby badania zmian zachodzących w organizmie z powodu występowania kontuzji oraz schorzeń czy obciążeń aparatu ruchu.

Obecnie termografia jest jedną z najnowocześniejszych i uznanych metod diagnostycznych na świecie polecaną przez Międzynarodową Federację Jeździecką.

Ze względu na nieinwazyjność a tym samym całkowite bezpieczeństwo przebiegu badania, jej popularność stale wzrasta.

Książka jest dostępną publikacją na polskim i zagranicznym rynku, która w sposób czytelny i praktyczny przedstawia możliwości zastosowania termografii u koni. Niniejsza pozycja wprowadza nowe spojrzenie na możliwość wykorzystania termografii w zoofizjoterapii koni (zawód zoofizjoterapeuty wprowadzony na listę Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, 2010). Przedstawione w pracy liczne przypadki łączą badanie termograficzne z praktycznym zastosowaniem manualnej oceny zdrowia konia. Umiejętność ta pozwala na ocenę kluczowych obszarów i określenie dyskomfortu jakim jak napięcie, słabość czy bolesność. Lokalizacja tych obszarów potwierdzona badaniem termograficznym jest obiektywną wskazówką dla zoofizjoterapeuty, by w czasie zabiegów rehabilitacyjnych skoncentrować się na tych obszarach ciała, które najbardziej tego wymagają. Wszystkie opisy uzupełniają liczne instruktażowe ilustracje i termogramy.

Książka wychodzi na przeciw potrzebom lekarzy medycyny weterynaryjnej zoofizjoterapeutom, a także hodowcom, trenerom i jeźdźcom, którzy chcą stosować termografię jako pomocnicze narzędzie do kontrolowania zdrowia koni.

zobacz więcej
Książka "Termografia koni w praktyce" op.twarda Książka "Termografia koni w praktyce" op.twarda
Producent: Equine Massage

Chwilowo niedostępny

Cena: 62,00 zł

„Termografia koni w praktyce” to kompendium o tematyce praktycznego zastosowania termografii w medycynie weterynaryjnej i rehabilitacji koni. Odczytywana w termografii temperatura powierzchni ciała zależy od przebiegu procesów energetycznych zachodzących w organizmie konia. Intensywne użytkowanie sportowe sprzyja częstym kontuzjom aparatu ruchu. Skutkuje to zmianami ukrwienia i tym samym temperatury powierzchni ciała. Stosowanie diagnozy termograficznej, wynika z potrzeby badania zmian zachodzących w organizmie z powodu występowania kontuzji oraz schorzeń czy obciążeń aparatu ruchu.

Obecnie termografia jest jedną z najnowocześniejszych i uznanych metod diagnostycznych na świecie polecaną przez Międzynarodową Federację Jeździecką.

Ze względu na nieinwazyjność a tym samym całkowite bezpieczeństwo przebiegu badania, jej popularność stale wzrasta.

Książka jest dostępną publikacją na polskim i zagranicznym rynku, która w sposób czytelny i praktyczny przedstawia możliwości zastosowania termografii u koni. Niniejsza pozycja wprowadza nowe spojrzenie na możliwość wykorzystania termografii w zoofizjoterapii koni (zawód zoofizjoterapeuty wprowadzony na listę Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, 2010). Przedstawione w pracy liczne przypadki łączą badanie termograficzne z praktycznym zastosowaniem manualnej oceny zdrowia konia. Umiejętność ta pozwala na ocenę kluczowych obszarów i określenie dyskomfortu jakim jak napięcie, słabość czy bolesność. Lokalizacja tych obszarów potwierdzona badaniem termograficznym jest obiektywną wskazówką dla zoofizjoterapeuty, by w czasie zabiegów rehabilitacyjnych skoncentrować się na tych obszarach ciała, które najbardziej tego wymagają. Wszystkie opisy uzupełniają liczne instruktażowe ilustracje i termogramy.

Książka wychodzi na przeciw potrzebom lekarzy medycyny weterynaryjnej zoofizjoterapeutom, a także hodowcom, trenerom i jeźdźcom, którzy chcą stosować termografię jako pomocnicze narzędzie do kontrolowania zdrowia koni.

zobacz więcej
Książka "Trening mentalny dla jeźdźców" Książka "Trening mentalny dla jeźdźców"

Dostępny

Cena: 68,00 zł

Autor: Antje Heimsoeth

Ilość stron: 201

Rok wydania: 2011

Oprawa: twarda

Format: 17x24cm

Opis:

Bywa, że jeździec staje się sam dla siebie przeszkodą: stres, obawy, wysoka presja oraz blokady mentalne uniemożliwiają mu realizowanie postawionych sobie celów.

Książka Antje Heimsoeth skierowana jest do wszystkich osób, które pragną lepiej ukierunkować swoje jeździectwo, pokonać towarzyszący im stres i lęki, kontrolować swoje myśli i uczucia oraz zwiększyć swoją motywację, tym samym redukując odczuwalną presję.

Autorka prezentuje różnorodne sposoby na wzmocnienie własnej pewności siebie. Jeździec uczy sie korzystać z nieosiągalnych dla niego dotąd zasobów, a w rezultacie zaczyna znów czerpać prawdziwą radość z jeździectwa. Otwiera mu to drogę do sukcesu - tak na zawodach, jak i w codziennej jeździe.

Spis treści:

I. TRENING MENTALNY

    Trening mentalny

    Jakie są cele treningu mentalnego w jeździectwie?

    Dlaczego trening mentalny przynosi efekty?

    Na co wpływają myśli?

    Osiągnięcia na zawodach

    Otoczenie

    Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym (Work Life Balance)

    Zarządzanie czasem

    Strategia sukcesu - podsumowanie

    Podstawy NLP

    Zasoby

    Pomost w przyszłość

    Mapy

    Cztery podstawowe zasady NLP

    Podstawy fizjologiczne

    Typy uczenia się

    Kontakt pomiędzy jeźdźcem a trenerem

    Wewnętrzne nastawienie

 II. CYKL TRENINGU MENTALNEGO W SPORCIE

    Orientacja

    Analiza wartości i pragnień

 III. CELE

    Wprowadzenie

    Kryteria celu i wytyczne skutecznego określania celów - pozytywna rama celu

    Pozycje percepcyjne

    Praca z submodalnościami

    Technika eliminacji kompulsji (Swish)

    Analiza mocnych stron

 IV. WIZUALIZACJA

    Wizualizacja

    Wyimaginowana przestrzeń jeździecka

    Wspomaganie pamięci poprzez wizualizację

 V. ZAWODY I SUKCES JEŹDZIECKI

    Zawody i sukces jeździecki

    Kondycja psychiczna i fizyczna

    Przygotowania poza sezonem zawodów

    Przygotowanie do startu w zawodach

    Programy zawodów

    Całoroczne przygotowania mentalne

    Zawody

 VI. KINEZJOLOGIA SPORTOWA

    Trening kinezjologiczny w jeździectwie

    Kinezjologia sportowa

    Ćwiczenia kinezjologiczne

 VII. LĘK

    Lęk? Co o nim wiemy?

    Nasze lęki

    S - O - E - R

    Komunikacja wewnętrzna

    Praca z obrazami - malowanie obrazów siły

    Dalsze strategie pokonywania lęku

    EFT - Technika Wolności Emocjonalnej

Zakończenie

Glosariusz

 

szt.
zobacz więcej
Książka "Trening z mistrzami" Książka "Trening z mistrzami"

Dostępny

Cena: 79,00 zł

Jeśli pracujesz nad takimi elementami jak: przejścia, ustępowanie od łydki, łopatka do wewnątrz, trawers, dosiad klasyczny, prostowanie konia i nad wieloma innymi elementami  jazdy wesprzyj się o doświadczenia Richarda Davisona, Perry Wooda, Carla Hestera, Amy Stovold, Christophera Bartla, Wendy Jago. Masz możliwość uczestniczenia w jazdach z  końmi i jeźdźcami, którzy pracują nad konkretnymi trudnościami.Odkryj, w jaki sposób precyzyjne wskazówki specjalistów mogą pomóc ci poprawić oceny ujeżdżeniowe i naucz się wykorzystywać je podczas samodzielnej pracy. „Treningi z Mistrzami” jest bezcennym poradnikiem dla jeźdźców zarówno podczas ich codziennych jazd, jak i przygotowań do zawodów.

szt.
zobacz więcej
Książka "Ujeżdżenie jest proste" Książka "Ujeżdżenie jest proste"

Dostępny

Cena: 60,00 zł

Autor: J. Hinnemann, Coby van Balen, Claartje van Andel

Ilość stron: 128

Rok wydania: 2007

Oprawa: twarda

Format: 17x24cm

Opis:

Johann Hinnemann - pochodzący z Niemiec trener kadry holenderskiej o międzynarodowej renomie i Coby van Baalen - czołowa holenderska zawodniczka, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich Sydney 2000, wspólnie pracowali nad książką, skierowaną do miłośników ujeżdżenia. Dlaczego książka nosi tytuł "Ujeżdżenie jest proste", skoro wiele osób uważa ujeżdżenie za bardzo skomplikowane?

Coby van Baalem wyjaśnia: Nie dlatego, że ujeżdżenie jest łatwe, ale dlatego, że łatwo jest wyjaśnić jego zasady. Bez względu na stopień zaawansowania w jeździe, podstawy ujeżdżenia są zawsze takie same. To właśnie na tym twierdzeniu opiera się nasza książka - a zmierza do wyjaśnienia, jak osiągnąć elastyczność i rozluźnienie oraz jak prawidłowo używać pomocy.

Sześć, ściśle ze sobą powiązanych zasad klasycznego ujeżdżenia: regularność chodów, elastyczność i rozluźnienie, kontakt (i przyjęcie wędzidła), impuls (dynamika ruchu), wyprostowanie, zebranie (zaangażowanie zadu i lekkość przodu) - przeplata się ze sobą w miarę jak postępuje trening. Każda z nich powinna być interpretowana osobno i zastosowana w odpowiedniej kolejności, aby doprowadzić do wyszkolenia konia ujeżdżeniowego.

Autorzy książki stwierdzają, że jeździec, który postępuje zgodnie z tymi sześcioma zasadami szkolenia konia i rozumie, że musi je stosować w odpowiedniej kolejności, a nie tylko niektóre z nich, będzie robił postępy i odniesie sukces bez względu na swoje predyspozycje i zdolności. J. Zinnemann i C. van Baalem napisali książkę w taki sposób, aby czytelnicy mogli z łatwością podążać za jasnymi instrukcjami pozwalającymi na osiągnięcie stałych postępów w treningu konia. Udało im się również zająć problemami, z którymi na co dzień borykają się wszyscy jeźdźcy, od początkujących do zaawansowanych.

Książka zawiera również istotne informacje hodowlane dotyczące wielu bardzo dobrych koni ujeżdżeniowych Opisuje konie na których młodzi jeźdźcy zdobywają tytuły mistrzowskie, konie zawodników olimpijskich oraz utalentowane, młode konie jak również konie klasy Grand Prix.

Książka "Ujeżdżenie jest proste" jest pięknie ilustrowana, pokazuje zarówno jeźdźcom, jak i trenerom jasno i przejrzyście, jak na każdym etapie szkolenia konia można osiągnąć lepsze wyniki w programach ujeżdżenia oraz jak wykonywać coraz bardziej zaawansowane ćwiczenia. Równocześnie autorzy mają na uwadze dobro i zadowolenie konia.

Johann Hinnemann jest jednym z najlepszych trenerów ujeżdżenia na świecie. Znany jest ze swojego zdecydowanego podejścia do jazdy konnej i treningu koni. Był trenerem kanadyjskiej ekipy ujeżdżenia, trenował niemiecką ekipę wspólnie z Klausem Balkenholen, a obecnie jest trenerem ekipy holenderskiej.

Coby van Baalen jest jeźdźcem dyscypliny ujeżdżenia, trenerem i jedną z najbardziej lojalnych zawodniczek trenujących z Johann'em  Hinnemann'em. Zdobyła zespołowo srebrny medal na Mistrzostwach Świata w Rzymie w 1998 roku i na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000. Ma swoją stajnię, w której trenują zdolni i bardzo pracowici jeźdźcy. Trenuje tam też jej córka Marlies, która w 1998 roku zdobyła złoty medal indywidualnie na Mistrzostwach Europy Juniorów.

Spis treści:

Do polskiego czytelnika

Przedmowa

Wstęp

POCZĄTEK I CEL. 

Rozdział l    Cel: Przepuszczalność. 

Przykładowe konie: Ideaal, Fidermark, Laurentianer

Zagadnienie: Umiejętne postępowanie z końmi sportowymi  

Rozdział 2   Zasady treningu

Przykładowe konie: Natrial, Festivo

Zagadnienie: Zachowanie koni

Zagadnienie: Młody koń/kuc  

Przykładowy koń/kuc: Anjonette. 

ETAP OSWAJANIA I PRZYZWYCZAJANIA

Rozdział  3   Takt

Przykładowe konie: Habibi, Dancer, Biraldo, Power and Paint  

Zagadnienie: „Pasażowaty" kłus

Rozdział 4   Rozluźnienie  

Przykładowe konie: Commodore, Arthur, Grenoble

Zagadnienie: Rozluźnienie w kłusie

PRACA NAD RÓWNOWAGĄ POZIOMĄ. 

Rozdział 5 Kontakt

Przykładowe konie: Inspekteur, Baboon, Roman Naturę, Ehrentanz

Zagadnienie: Munsztuk

Rozdział  6 Impuls - dynamika ruchu

Przykładowe konie: Darwin, Finesse, Jup, Bas, Weltino

Zagadnienie: Rozprężanie. 

PRACA NAD RÓWNOWAGĄ W ZEBRANIU

Rozdział  7   Wyprostowanie  

Przykładowe konie: Noble Casper, Idocus

Zagadnienie: Koń nierówno lub za mocno opiera się na wędzidle

Rozdział 8   Zebranie

Przykładowe konie: Olympic Ferro, Morę Magie, Heruto

Zagadnienie: Ćwiczenia poprawiające dosiad

PORADY PRAKTYCZNE  

Rozdział 9  Lotne zmiany nogi

szt.
zobacz więcej
Książka "Ujeżdżenie na XXI wiek" Książka "Ujeżdżenie na XXI wiek"

Chwilowo niedostępny

Cena: 98,00 zł

Oddajemy w twoje ręce wyjątkową książkę. Ujeżdżenie na XXI wiek daje Ci wiedzę, jak wyszkolić konia zgodnie z zasadami szkoły klasycznej (od przyjęcia jeźdźca po poziom wyżej szkoły jazdy). Zawiera także liczne wska­zówki techniczne dotyczące wyszkolenia jeźdźca. Znajdziesz w niej również barwny zarys historii ujeżdżenia. To nie wszystko. To książka, która ma charakter i duszę, i która pozwoli ci odczuć, jak wyjątkowa i wszechstronnie rozwijająca może być więź i praca z koniem. Ta książka inspiruje do bycia lepszym jeźdźcem i lepszym człowiekiem.

Cechą charakterystyczną wszystkich wybitnych książek jeździeckich jest to, że zachęcają czytelnika do myślenia i zadawania pytań, a jednocześnie są bardzo praktyczne.

Paul Belasik, chcąc zachęcić czytelnika do przemyśleń na temat sztuki ujeżdżenia, wykorzystuje analogie zaczerpnięte z różnych dziedzin sztuki, nauki i filozofii oraz ilustruje swoje pomysły odwołaniami do różnych filozofii. Książka Ujeżdżenie na XXI wiek zachwyci i pobudzi do myślenia wszystkich, którzy w jeździectwie dostrzegają coś więcej niż jedynie pewien mechaniczny proces.

Paul Belasik udowadnia, że rozważania nad zasadami jeździectwa są konieczne i przynoszą korzyści, ale jednocześnie podkreśla, że nie mogą one zastąpić praktyki. Przeciwnie, muszą znaleźć odzwierciedlenie w działaniu. Ujeżdżenie na XXI wiek jest bezspornie książką dla myślącego czytelnika, a jednocześnie jest bardzo praktycznym podręcznikiem, w którym omówiono wszelkie zagadnienia techniczne dotyczące treningu konia i jeźdźca (zaczynając od pracy z młodym koniem, a kończąc na wyższej szkole jazdy i figurach w powietrzu).

Główne zagadnienia:

- prawidłowe wyszkolenie młodego konia — praca na lonży i praca w ręku.

- fundamentalne znaczenie prawidłowego dosiadu.

- konieczność rozumienia treningu jako wielowarstwowego systemu i spójnego procesu.

- wyprostowanie, kontakt, impuls.

- praca nad podstawowymi trzema chodami i powiązane ćwiczenia.

- wyższa szkoła (haute ecole) i figury w powietrzu.

Tekst jest pięknie ilustrowany zdjęciami i rysunkami, i wzbogacony cytatami pobudzającymi do myślenia.

Ujeżdżenie na XXI wiek jest ważnym dziełem, które ma dużo do zaoferowania wszystkim jeźdźcom - od amatorów po zawodników rangi międzynarodowej, zawiera wiele rozsądnych wskazówek technicznych. Autora cechuje etyczne oraz artystyczne podejście, które zawsze powinno stanowić kluczowy aspekt jeździectwa.

Paul Belasik zyskał międzynarodowy rozgłos i wielu wdzięcznych wielbicieli po wydaniu swojej trylogii: Jadąc ku światłości, Analiza techniki ujeżdżeniowej, Pieśni koni. Dzięki wyjątkowej umiejętności łączenia zagadnień naukowych i artystycznych, duchowych i fizycznych dał się w nich poznać jako twórca zupełnie unikatowy wśród autorów literatury jeździeckiej. Niezależnie od tego, czy czytelnikiem jest początkujący jeździec mający jednego konia, czy trener o międzynarodowej renomie, każdy wyniesie coś z każdej strony, która wyszła spod pióra Paula Belasika.

Ten charyzmatyczny trener, jeździec i filozof stworzył wielkie dzieło, w którym można znaleźć wszelkie zagadnienia dotyczące klasycznej jazdy konnej oraz treningu konia, i w którym połączył w sposób oryginalny klasyczne zasady ze współczesnym sposobem myślenia. Tworzył analogie, czerpiąc z różnych dziedzin sztuki, nauki i filozofii, powoływał się na dzieła dawnych mistrzów jeździeckich, a jednocześnie udało mu się stworzyć bardzo praktyczny podręcznik, w którym prowadzi czytelnika od początkowej pracy z młodym koniem aż po figury w powietrzu. Piękne zdjęcia pokazują, że Paul Belasik jest kimś, kto może uczyć nie tylko teorii ujeżdżenia, lecz sam jest doświadczonym praktykiem i potrafi wykonać najtrudniejsze elementy, łącznie z figurami w powietrzu.

Paul Belasik jest naukowcem, malarzem, poetą, filozofem i zagorzałym zwolennikiem ideałów klasycznej szkoły jazdy konnej. Ta różnorodność cech i umiejętności stanowczo stawia go w rzędzie wielkich mistrzów jeździectwa, poczynając od tych z okresu renesansu. Jest kimś wyjątkowym w dzisiejszych czasach nastawionych na specjalizację. Prowadzi również szkolenia i wykłady oraz daje pokazy na całym świecie. Uczy klasycznego ujeżdżenia w swojej Akademii Jeździeckiej w Moonlight Park (Pensylwania). Dużą popularnością wśród uczniów z całego świata cieszą się w szczególności prowadzone przez niego krótkie szkolenia dotyczące pozycji jeźdźca.

Spis treści: 

 • LONŻOWANIE I PRACA W RĘKU
 • DOSIAD I POZYCJA JEŹDŹCA – CZYSTA FORMA
 • JAZDA DO PRZODU NA PROSTYM KONIU
 • SZKOŁA MANEŻOWA (CAMPAIGN SCHOOL)
 •   ĆWICZENIA W STĘPIE
 • SZKOŁA MANEŻOWA (CAMPAIGN SCHOOL)
 • ĆWICZENIA W KŁUSIE I COFANIE
 • ĆWICZENIA W GALOPIE – WSPÓŁCZESNE MISTRZOSTWO
 • WYŻSZA SZKOŁA (HAUTE ÉCOLE)
 • FIGURY W POWIETRZU

 

zobacz więcej
Książka "Zachowania koni" Książka "Zachowania koni"

Chwilowo niedostępny

Cena: 85,00 zł

Zachowania koni to książka zawierająca kompletną i najnowszą wiedzę o psychice konia.

Autorka w jasny sposób ukazuje, jakie są przyczyny zachowań, które często interpretujemy jako złośliwość lub efekt złego charakteru konia. Dodatkowym atutem jest silne wsparcie metodologiczno-badawcze. Czytelnik może zapoznać się ze specyfiką kształtowania się zachowań koni, dowiaduje się, jak diagnozować zaburzenia i jak postępować w przypadku problemów. To książka dla każdej osoby o otwartym umyśle, która ma w sobie gotowość do spojrzenia na konia jak na istotę żywą, myślącą, mającą własne potrzeby fizjologiczne i psychiczne. Spełnienie tych właśnie potrzeb jest warunkiem koniecznym nie tylko do tego, by koń funkcjonował w zdrowiu przez długie lata, lecz także, by uczył się efektywniej i otworzył na kontakt z człowiekiem. Świadome wykorzystanie wiedzy z zakresu behawioryzmu pozwoli nam na budowanie prawdziwego porozumienia z koniem.

Dr Margit H. Zeitler-Feicht jeździ konno od szóstego roku życia. Wieloletnią przygodę z końmi uczyniła swoim zawodem – od 20 lat prowadzi badania nad zachowaniem, chowem i zdrowiem koni. Obecnie pracuje w Centrum Badań Naukowych Weihenstephan przy Monachijskim Uniwersytecie Technicznym. Obok działań na rzecz ochrony koni prowadzi także szkolenia dla terapeutów zachowań koni, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Spis treści:

Przystosowanie konia do warunków środowiskowych
1. Ewolucja
1.2 Rozwój koniowatych
1.3 Zachowania gatunkowe

2. Udomowienie
2.1 Zmiany morfologiczne i etologiczne
2.2 Zachowania typowe dla rasy

3.Rozwój osobniczy

4.Adaptacyjne granice zachowań.

Zachowania wrodzone – Wnioski i zalecenia
1 Porządek dnia koni żyjących na wolności
2. Zachowania społeczne
3. Zachowania rozrodcze
4. Związek między klaczą a źrebięciem
5. Zachowania pokarmowe
6. Zachowania podczas picia
7. Odpoczynek
8. Zachowania ruchowe
9. Zachowania wydalnicze i znakowanie terytorium
10. Zachowania komfortowe
11. Zachowania zabawowe
12. Ciekawość i zachowania eksploracyjne


Przyczyny, diagnostyka i terapia zaburzeń zachowania i zachowań niepożądanych
1. Zaburzenie czy zachowanie niepożądane

1.1. Co rozumiemy pod pojęciem „normalne zachowanie”?
1.2. Czym jest zaburzenie zachowania?
1.3. Czym jest zachowanie niepożądane?
1.4. Czym jest coping?

2. Klasyfikacja zaburzeń zachowania
2.1. Rozróżnienie pod względem etiologicznym
2.2. Reaktywne zaburzenia zachowania
2.3. Podział zaburzeń reaktywnych według kręgów funkcyjnych

3. Przyczyny i bodźce wyzwalające problemy zachowania
3.1. Reaktywne zaburzenia zachowania
3.2. Zachowania niepożądane

4. Diagnostyka problemów zachowania
4.1. Metodyka
4.2. Zachowania ekspresyjne jako pomoc diagnostyczna

5. Postępowanie z koniem i psychologia uczenia się
5.1. Jak uczy się koń?
5.2 Czynniki wpływające na gotowość do uczenia się
5.3 Jak nas rozumie koń?

6. Terapia i profilaktyka problemów zachowania
6.1 Terapia i profilaktyka zaburzeń zachowania
6.2. Terapia i profilaktyka niepożądanych zachowań

Problemy z zachowaniem w stajni
1. W kręgu zachowań pokarmowych

1.1. Łykawość
1.2. „Zabawa” językiem i lizanie jako stereotypia
1.3. Tarcie zębami o kraty boksu („heblowanie”)
1.4. Nadmierne obgryzanie drewna (lignofagia)
1.5. Zjadanie odchodów i ziemi (kopro- i geofagia)
1.6. Nadmierne zwiększenie łaknienia (Polyphagia nervosa)

2. W kręgu zachowań ruchowych
2.1. Tkanie
2.2. Chodzenie jako stereotypia
2.3. Nadmierne grzebanie kończyną
2.4. Kopanie w ściany boksu

3. W kręgu zachowań socjalnych
3.1. Wdrukowanie niewłaściwych wzorców zachowania
3.2. Samookaleczenie (autoagresja)
3.3. Wzmożona agresja

4. W kręgu zachowań komfortowych
4.1. Wycieranie ogona
4.2. Nadmierna pielęgnacja sierści
4.3. Rzucanie i potrząsanie głową (headshaking)

5. W kręgu zachowań związanych z odpoczynkiem
5.1. Koń się nie kładzie

Problemy zachowania w obsłudze i użytkowaniu konia
1. Zachowania niepożądane w obsłudze konia

1.1. Koń nie daje się złapać
1.2. Koń nie daje się prowadzić
1.3. Problemy z wchodzeniem do przyczepy
1.4. Problemy przy rozczyszczaniu i podkuwaniu kopyt
1.5. Agresja podczas oporządzania (gryzienie i kopanie)

2. Zachowania niepożądane w użytkowaniu konia
2.1. Wystawianie języka
2.2. Rzucanie i potrząsanie głową (headshaking) w trakcie użytkowania
2.3. „Klejenie się” do innych koni
2.4. Płoszenie się
2.5. Stawanie dęba
2.6. Baranie skoki
2.7. Awersja do siodła

 

zobacz więcej
Książka "Zaklinaczka koni" Książka "Zaklinaczka koni"
Producent: Galaktyka

Dostępny

Cena: 39,90 zł

Zaklinaczka koni to pełna emocji, fascynująca opowieść odsłaniająca historię starań Andrei o zdobycie zaufania koni i porozumienia z nimi. Poznając jej drogę do sukcesu w naturalnym treningu koni, od dziecięcych fascynacji kucykiem, poprzez pierwsze próby jeździeckie, spotkanie z Robertsem, aż do otwarcia własnego ośrodka szkoleniowego, odkrywamy, jak prawdziwa pasja prowadzi do spełnienia marzeń. Przedstawione w drugiej części książki sylwetki koni trafiających na jej treningi, pomagają rozwiązać problemy z tymi zwierzętami.


Andrea Kutsch: ponad cztery lata poświęciła na studiowanie moich metod. Jestem bardzo dumny, że zdecydowała się nauczać zgodnie z moimi założeniami. Świat miłośników koni na pewno z tego skorzysta i stanie się dzięki temu lepszy. Andreę charakteryzuje niezwykła wrażliwość w podejściu do koni – potrafi znakomicie z nimi pracować. Jestem jednak przekonany, że jej prawdziwym powołaniem jest uczenie innych ludzi. Jej studenci szybko zauważą, że Andrea ma tylko jeden cel: najwyższą jakość nauczania.
Monty Roberts

Dlaczego nie potrafisz mówić?”– to pytanie, które zadają zarówno małe dziewczynki, zakochane w swoich koniach, jak i starzy, doświadczeni koniarze. Od czasu Monty’ego Robertsa wiemy, że konie potrafią wiele „powiedzieć” i „rozmawiają” ze sobą. Wiemy, że „przemawiają” także do nas, a my jesteśmy w stanie zrozumieć ich język, a nawet „mówić” do nich tak, aby nas rozumiały. Ta książka fascynuje odpierwszego do ostatniego zdania.
Wojciech Mickunas

Niewidzialna nić porozumienia między Andreą Kutsch a końmi to nie tylko dar, ale przede wszystkim wiara, że człowiek i zwierzę potrafią się porozumiewać bez użycia przemocy. Autorka przeżywała wzloty i upadki w czasie nauki, ale ogromna determiancja sprawiła, ze osiągnęła cel  stajac się wybitnym szkoleniowcem pracującym w oparciu o metody Monty'ego Robertsa. Ta książka to nie tylko zbiór praktycznych porad ułatwiających komunikację, ale również piękna opowieść o pasji, relacjach międzyludzkich, a czasem bezsilności wobec ludzkiej chęci dominacji nad zwierzętami. Doskonała lektura nie tylko dla jeźdźców, ale dla wszystkich osób, które mają w sobie choć odrobinę empatii.
Miesięcznik "Świat koni"

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper Premium