Skorzystaj z promocji do -15% na produkty marki Cavalor! 🚚 Darmowa dostawa od 299 zł! (paczki do 10 kg)! 🚚 

Szybki kontakt

Stacjonarny Sklep Jeździecki 

Michała Korpala 4

30-389 Kraków

Kontakt telefoniczny 

Formularz kontaktowy

Formularz

Książka "Ujeżdżenie na XXI wiek"

Dostępność: Wybrany wariant jest chwilowo niedostępny
Cena: 98,00 zł 98.00
ilość szt.
Zyskujesz 15 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: ŚJ:764020

Opis

Oddajemy w twoje ręce wyjątkową książkę. Ujeżdżenie na XXI wiek daje Ci wiedzę, jak wyszkolić konia zgodnie z zasadami szkoły klasycznej (od przyjęcia jeźdźca po poziom wyżej szkoły jazdy). Zawiera także liczne wska­zówki techniczne dotyczące wyszkolenia jeźdźca. Znajdziesz w niej również barwny zarys historii ujeżdżenia. To nie wszystko. To książka, która ma charakter i duszę, i która pozwoli ci odczuć, jak wyjątkowa i wszechstronnie rozwijająca może być więź i praca z koniem. Ta książka inspiruje do bycia lepszym jeźdźcem i lepszym człowiekiem.

Cechą charakterystyczną wszystkich wybitnych książek jeździeckich jest to, że zachęcają czytelnika do myślenia i zadawania pytań, a jednocześnie są bardzo praktyczne.

Paul Belasik, chcąc zachęcić czytelnika do przemyśleń na temat sztuki ujeżdżenia, wykorzystuje analogie zaczerpnięte z różnych dziedzin sztuki, nauki i filozofii oraz ilustruje swoje pomysły odwołaniami do różnych filozofii. Książka Ujeżdżenie na XXI wiek zachwyci i pobudzi do myślenia wszystkich, którzy w jeździectwie dostrzegają coś więcej niż jedynie pewien mechaniczny proces.

Paul Belasik udowadnia, że rozważania nad zasadami jeździectwa są konieczne i przynoszą korzyści, ale jednocześnie podkreśla, że nie mogą one zastąpić praktyki. Przeciwnie, muszą znaleźć odzwierciedlenie w działaniu. Ujeżdżenie na XXI wiek jest bezspornie książką dla myślącego czytelnika, a jednocześnie jest bardzo praktycznym podręcznikiem, w którym omówiono wszelkie zagadnienia techniczne dotyczące treningu konia i jeźdźca (zaczynając od pracy z młodym koniem, a kończąc na wyższej szkole jazdy i figurach w powietrzu).

Główne zagadnienia:

- prawidłowe wyszkolenie młodego konia — praca na lonży i praca w ręku.

- fundamentalne znaczenie prawidłowego dosiadu.

- konieczność rozumienia treningu jako wielowarstwowego systemu i spójnego procesu.

- wyprostowanie, kontakt, impuls.

- praca nad podstawowymi trzema chodami i powiązane ćwiczenia.

- wyższa szkoła (haute ecole) i figury w powietrzu.

Tekst jest pięknie ilustrowany zdjęciami i rysunkami, i wzbogacony cytatami pobudzającymi do myślenia.

Ujeżdżenie na XXI wiek jest ważnym dziełem, które ma dużo do zaoferowania wszystkim jeźdźcom - od amatorów po zawodników rangi międzynarodowej, zawiera wiele rozsądnych wskazówek technicznych. Autora cechuje etyczne oraz artystyczne podejście, które zawsze powinno stanowić kluczowy aspekt jeździectwa.

Paul Belasik zyskał międzynarodowy rozgłos i wielu wdzięcznych wielbicieli po wydaniu swojej trylogii: Jadąc ku światłości, Analiza techniki ujeżdżeniowej, Pieśni koni. Dzięki wyjątkowej umiejętności łączenia zagadnień naukowych i artystycznych, duchowych i fizycznych dał się w nich poznać jako twórca zupełnie unikatowy wśród autorów literatury jeździeckiej. Niezależnie od tego, czy czytelnikiem jest początkujący jeździec mający jednego konia, czy trener o międzynarodowej renomie, każdy wyniesie coś z każdej strony, która wyszła spod pióra Paula Belasika.

Ten charyzmatyczny trener, jeździec i filozof stworzył wielkie dzieło, w którym można znaleźć wszelkie zagadnienia dotyczące klasycznej jazdy konnej oraz treningu konia, i w którym połączył w sposób oryginalny klasyczne zasady ze współczesnym sposobem myślenia. Tworzył analogie, czerpiąc z różnych dziedzin sztuki, nauki i filozofii, powoływał się na dzieła dawnych mistrzów jeździeckich, a jednocześnie udało mu się stworzyć bardzo praktyczny podręcznik, w którym prowadzi czytelnika od początkowej pracy z młodym koniem aż po figury w powietrzu. Piękne zdjęcia pokazują, że Paul Belasik jest kimś, kto może uczyć nie tylko teorii ujeżdżenia, lecz sam jest doświadczonym praktykiem i potrafi wykonać najtrudniejsze elementy, łącznie z figurami w powietrzu.

Paul Belasik jest naukowcem, malarzem, poetą, filozofem i zagorzałym zwolennikiem ideałów klasycznej szkoły jazdy konnej. Ta różnorodność cech i umiejętności stanowczo stawia go w rzędzie wielkich mistrzów jeździectwa, poczynając od tych z okresu renesansu. Jest kimś wyjątkowym w dzisiejszych czasach nastawionych na specjalizację. Prowadzi również szkolenia i wykłady oraz daje pokazy na całym świecie. Uczy klasycznego ujeżdżenia w swojej Akademii Jeździeckiej w Moonlight Park (Pensylwania). Dużą popularnością wśród uczniów z całego świata cieszą się w szczególności prowadzone przez niego krótkie szkolenia dotyczące pozycji jeźdźca.

Spis treści: 

  • LONŻOWANIE I PRACA W RĘKU
  • DOSIAD I POZYCJA JEŹDŹCA – CZYSTA FORMA
  • JAZDA DO PRZODU NA PROSTYM KONIU
  • SZKOŁA MANEŻOWA (CAMPAIGN SCHOOL)
  •   ĆWICZENIA W STĘPIE
  • SZKOŁA MANEŻOWA (CAMPAIGN SCHOOL)
  • ĆWICZENIA W KŁUSIE I COFANIE
  • ĆWICZENIA W GALOPIE – WSPÓŁCZESNE MISTRZOSTWO
  • WYŻSZA SZKOŁA (HAUTE ÉCOLE)
  • FIGURY W POWIETRZU

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Nie weryfikujemy czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper Premium