🚚 Darmowa dostawa od 299 zł! (paczki do 10 kg)! 🚚 Zamów paczkę od wtorku do piątku do godz. 10:00, a my wyślemy ją jeszcze tego samego dnia!

Szybki kontakt

Stacjonarny Sklep Jeździecki 

Michała Korpala 4

30-389 Kraków

Kontakt telefoniczny 

Formularz kontaktowy

Formularz

Książki

Książka "Komentarze (...) z przebiegu zawodów" Książka "Komentarze (...) z przebiegu zawodów"

Dostępny

Cena: 65,00 zł

Niezbędnik dla każdego sędziego zawodów jeździeckich. Protokoły i komentarze sporządzone podczas zawodów konnych służą ocenie przejazdów, uzasadnieniu przyznanych not oraz przekazaniu zawodnikom istotnych wskazówek szkoleniowych. Poradnik powinien stać się lekturą obowiązkową w procesie szkolenia jeźdźców, trenerów i sędziów jeździectwa.

szt.
zobacz więcej
Książka "Konie nigdy nie kłamią" Książka "Konie nigdy nie kłamią"
Producent: Galaktyka

Dostępny

Cena: 45,00 zł

Słynny trener, Mark Rashid, przedstawia swoją rewolucyjną metodę szkolenia koni. Jego podejście do tych zwierząt opiera się na próbie odnajdywania równowagi w ich treningu.

szt.
zobacz więcej
Książka "Kopyta" Książka "Kopyta"
Producent: Galaktyka

Dostępny

Cena: 149,00 zł

"Bez kopyt nie ma konia”. To popularne wśród koniarzy powiedzenie dowodzi ogromnego znaczenia właściwej pielęgnacji kopyt, niezależnie od rasy, trybu życia i sposobu użytkowania konia. Problemy związane z kopytami są tak powszechne, że tylko niewielka grupa właścicieli koni nie miała z nimi nigdy do czynienia. Kiedy z kopytami twojego konia zaczyna dziać się coś złego, szukasz pomocy u podkuwacza i lekarza weterynarii, którzy zasypują cię mnóstwem zaleceń. O wielu informacjach z pewnością szybko zapomnisz, a wtedy z pomocą przyjdzie ci ta książka. To nowoczesny przewodnik będący kwintesencją wiedzy o kopytach, dzięki któremu problemy twojego konia staną się zdecydowanie bardziej zrozumiałe i będziesz mógł ich uniknąć w przyszłości. To wyjątkowo cenna pozycja dla wszystkich osób zawodowo lub hobbystycznie związanych z końmi – jesteśmy bowiem przekonane, że zdrowe kopyta są PODSTAWĄ zdrowia konia.
dr n. wet. Natalia Domańska-Kruppa, lek. wet. Monika Szubart

szt.
zobacz więcej
Książka "Malują, Rysują, Rzeźbią Konie" Książka "Malują, Rysują, Rzeźbią Konie"

Dostępny

Cena: 75,00 zł

„Książka Piotra Dzięciołowskiego jest pełna historyjek z życia plastyków, którzy za główny albo bardzo ważny motyw w twórczości obierają konie. Opowiada o związkach twórców ze wspaniałymi zwierzętami, ale też przytacza historie z ich życia artystycznego, mówi o dorobku, choć go nie analizuje. To lektura dla miłośników koni, sztuki, anegdoty i przygody…” Andrzej Grzybowski

szt.
zobacz więcej
Książka "Mowa koni" Książka "Mowa koni"
Producent: Galaktyka

Dostępny

Cena: 49,90 zł

Każdy ruch konia – drgnięcie skóry, rozszerzenie nozdrzy, mrugnięcie, machnięcie ogonem – może być gestem o wielkim znaczeniu. Ludzie zazwyczaj lekceważą albo mylnie interpretują te sygnały, co nieuchronnie prowadzi do dezorientacji konia i frustracji człowieka. Sharon Wilsie oraz Gretchen Vogel rozkładają subtelny język mowy ciała konia na najbardziej podstawowe elementy, dzięki czemu łatwiej go dostrzeżemy i zinterpretujemy. Autorki podpowiadają również, jak komunikować się z końmi za pomocą zaplanowanych, celowych gestów. Doradzają, jak oddychać i jaką postawę przyjmować, aby łatwiej wsłuchiwać się w język koni oraz mówić do nich tak, aby nas rozumiały, zamiast oczekiwać, że to one zrozumieją nas. Ten praktyczny system może stosować każda osoba pracująca z końmi: instruktor jeździectwa, ujeżdżacz młodych koni, jeździec rekreacyjny lub zapalony zawodnik.  Efekt? Nieporozumienia między koniem i człowiekiem zmienią się w uprzejme „dyskusje”, dające coraz lepsze, pozytywne rezultaty.

szt.
zobacz więcej
Książka "Mózg Konia. Mózg Człowieka" Książka "Mózg Konia. Mózg Człowieka"
Producent: Galaktyka

Dostępny

Cena: 54,90 zł

Książka Mózg konia, mózg człowieka rzuca nowe światło na pracę z końmi oraz sposób, w jaki się one uczą, myślą, postrzegają świat i funkcjonują.

Praca w zgodzie z końskim mózgiem, a nie wbrew niemu, sprawia, że każdy kontakt staje się płynniejszy, poczynając od przywitania się na padoku aż po skok nad dwumetrowym murem. Zbyt często zespół końsko-ludzki przypomina ruch jednostronny, w którym my wymagamy, a konie się podporządkowują. Zaskakujące jest, jak wiele koni godzi się na takie jednostronne oświadczenie woli. Kiedy komunikacja zaczyna płynąć w obie strony, jakość szkolenia znacząco się poprawia, staje się ono bezpieczniejsze, delikatniejsze, szybsze, bardziej efektywne i o niebo ciekawsze. Zaczynamy doświadczać świata poprzez umysł innego gatunku. To niesamowite uczucie, które zawiera w sobie wszystko, co wiemy na temat prawdziwej sztuki jeździeckiej.

szt.
zobacz więcej
Książka "O jeden krok za daleko" Książka "O jeden krok za daleko"
Producent: Replika

Dostępny

Cena: 34,90 zł

Ada jest matką dorastającej córki, zmagającą się z alkoholizmem i wypadkiem, który zdruzgotał jej karierę amazonki i prywatne życie. Egzystująca w enklawie blokowiska na odludziu, nie potrafi uzdrowić swoich relacji z matką i córką.
Robert jest „mężczyzną z przeszłością”, skrywającym bolesną tajemnicę, próbującym odkupić winy, którymi sam siebie obarczył. Usiłuje dźwignąć do dawnej świetności podupadającą stadninę.
Niegdyś oboje kochali konie… Dlaczego to się zmieniło i jak do tego doszło?

szt.
zobacz więcej
Książka "Od człowieka do koniarza" Książka "Od człowieka do koniarza"
Producent: Galaktyka

Dostępny

Cena: 49,00 zł

Niezwykły przewodnik pomocny w nauce jazdy konnej, obejmujący metody i porady treningowe stosowane przez największych koniarzy, a także wyjawiający ich tajemnice.

Niezwykły przewodnik obejmujący metody i porady treningowe stosowane przez największych koniarzy, a także wyjawiający ich tajemnice.

Wiele użytecznych porad:

- jak przeprowadzić „awaryjne zsiadanie" z konia

- jak ćwiczyć zatrzymania konia na jednej wodzy

- jak korzystać ze szkolenia imprintingowego

- jak zaplanować i wybudować dom, gdzie będą trzymane konie

- jak przygotować konia do załadunku do przyczepy

- jak karmić konia zgodnie z jego potrzebami

 

Rick Lamb to twórca i gospodarz bardzo popularnych w USA programów telewizyjnego i radiowego - The Horse Show i The Horse Show Minutę. Ostatnią dekadę poświęcił przekazywaniu miłośnikom koni - w każdym wieku i na każdym poziomie doświadczenia jeździeckiego (wtajemniczenia) - najbardziej aktualnych informacji dotyczących opieki, jazdy i trenowania koni. Jego porady są tym cenniejsze, że pisane z perspektywy człowieka, który sam osobiście przetestował wszystko, czego się nauczył. Choć na swojej drodze z żółtodzioba stał się doświadczonym koniarzem, to z pokorą przyznaje, że jeszcze wiele musi się nauczyć.

W tej książce Rick spisał najwartościowsze lekcje, których się nauczył oraz najgorsze błędy, jakie popełnił - dzieli się nimi z czytelnikiem za pomocą zarówno osobistych historii, jak i praktycznych lekcji.

Z humorem i szczerością przekazuje nam ciężko zdobyte mądrości:

„Zanim zaczniesz dosiadać konia, ważne jest żebyś miał plan na zdobycie jego szacunku."

„Pogoń za ludzkimi ideałami końskiego piękna może zagrozić jego zdrowiu."

„Gdy koń panikuje, trzeba mu dać coś do myślenia."

 

Na początku przemiany, jaką Rick Lamb przechodzi jako koniarz, uderzyła go myśl - „Inni chcą się dowiedzieć tego samego, co ja!". Zainspirowany tym spostrzeżeniem stworzył pierwsze w swoim rodzaju programy - radiowy i telewizyjny, w których wiedza zdobywana dzięki jego kontaktom z największymi sławami świata końskiego - jak Clinton Andersen, John Lyons, Pat i Linda Parelli, a także Dr Robert M. Miller- mogła być przekazywana szerokiej publiczności.

Dzisiaj, ponad dekadę od pierwszej emisji The Horse Show with Rick Lamb, Rick oferuje czytelnikom bilet wstępu do wszystkiego, czego doświadczył, podążając za swoją wymarzoną pracą. Przebywając cały czas w świecie koni, ma wyjątkową okazję, żeby nasiąkać i destylować najlepszą jeździecką wiedzę, uzyskiwaną wprost od ekspertów z każdej dziedziny - od sławnych weterynarzy, poprzez mistrzów jazdy czy znanych przedsiębiorców, po największe sławy trenerskie.

Jeszcze bardziej znaczący jest wpływ, jaki porady i teorie tych wybitnych ludzi wywarły na dążenie Ricka do zostania tytułowym koniarzem. Czytelnicy mogą się dużo nauczyć zarówno z jego błędów i wypadków, jak i pełnego pasji studiowania metod treningowych czy technik jeździeckich. Czytelnik ma szansę obserwować dojrzewanie Ricka - od żółtodzioba do mentora. Ze zmysłem wytrawnego opowiadacza Rick wyjaśnia, w jaki sposób zdobył wiedzę niezbędną, by być właścicielem koni i trzymać je u siebie, a także dzieli się praktycznymi wskazówkami, jak mądrze opiekować się końmi z uwzględnieniem ich karmienia oraz dbania o kopyta i zdrowie. Rick opisuje, jak zdobywał doświadczenie w pracy z końmi z ziemi i z siodła - przechodząc przez odmowę współpracy, brykanie czy zsuwający się luźny popręg. Dzieli się poradami, jak jeździć w sposób bezpieczny, jak pracować z trudnym koniem, a nawet jak wychować i wyszkolić własnego źrebaka. Opowiada swoje przygody - te miłe i te niemiłe - z wielką szczerością, nie pozostawiając czytelnikowi żadnej wątpliwości, że jego życzenie, byśmy wszyscy stali się lepszymi koniarzami ustępuje jedynie jego życzeniu, by sam się w ten sposób rozwijał.

Rick nagradza też czytelnika opisem słynnych zawodów Road to the Horse, od ich początków po współczesną formę, które prowadził przez kolejne pięć lat. Dzięki temu otrzymujemy wcześniej nigdy nie oferowany wgląd w zawody, w których startują najwięksi trenerzy koni.

szt.
zobacz więcej
Książka "Podstawy Treningu Naturalnego" Książka "Podstawy Treningu Naturalnego"
Producent: Galaktyka

Dostępny

Cena: 79,90 zł

Znajdziesz w niej wszystkie ćwiczenia poziomu 1, obszerną część teoretyczną z zakresu psychologii i zachowań stadnych koni oraz bogato ilustrowane i szczegółowo opisane ćwiczenia.

szt.
zobacz więcej
Książka "Praca w ręku" Książka "Praca w ręku"

Dostępny

Cena: 62,00 zł

Autor w książce porusza następujące tematy: zadania pracy w ręku, sprzęt, praca podstawowa (podstawowa pozycja, stosowanie pomocy). Koń w ruchu: ustawienie, zgięcie, ruch naprzód, cofanie. Chody boczne: łopatka do wewnątrz, renwers, trawers, ciąg. Szkolenie zaawansowane.

szt.
zobacz więcej
Książka "Prawidłowa postawa w treningu koni" Książka "Prawidłowa postawa w treningu koni"

Dostępny

Cena: 68,00 zł

Bogato ilustrowana książka, która pokazuje jeźdźcom jak stworzyć bezpieczny, urozmaicony, skuteczny i realistyczny program szkoleniowy.

szt.
zobacz więcej
Książka "Przewodnik dla sędziów" Książka "Przewodnik dla sędziów"

Dostępny

Cena: 84,00 zł

Opis i ocena wszystkich elementów ujeżdżeniowych. Podręcznik adresowany przede wszystkim do sędziów ujeżdżeniowych, ale także do wszystkich zainteresowanych tą dyscypliną jeździecką.

szt.
zobacz więcej
Książka "Psychologia relacji człowieka z koniemII" Książka "Psychologia relacji człowieka z koniemII"
Producent: Horsesense

Chwilowo niedostępny

Cena: 149,00 zł

Psychologia relacji człowieka z koniem to stworzona przez Agatę Wiatrowską, biblia psychologii relacji z końmi. Ta książka to zupełna innowacja w spojrzeniu na relację z końmi (na skalę międzynarodową), bo krok po kroku rozkłada jej psychologiczne aspekty. To książka do pracy przede wszystkim ze sobą. Autorka pokazuje w niej krok po kroku jak budować swoją samoświadomość, rozwijać końskie porozumienie bez przemocy, zrozumieć i optymalnie wykorzystywać swój układ nerwowy, a także jak komunikować się z innymi ludźmi w stajni.

zobacz więcej
Książka "Rasy koni" Książka "Rasy koni"
Producent: Multico

Chwilowo niedostępny

Cena: 45,00 zł

Najnowsza, pełna prezentacja wszystkich ras koni i kuców.
Doskonała, wciągająca encyklopedia dla miłośników koni, amatorów jazdy konnej, hodowców.
Kochasz konie, to poznasz najpiękniejsze zwierzęta świata, dowiesz się więcej o ich naturze, charakterze i możliwościach.
Chcesz kupić konia, na pewno wybierzesz najlepszą rasę dla siebie. Interesujesz się zwierzętami, znajdziesz dużo nowinek i ciekawostek.

zobacz więcej
Książka "Rzuć serce za przeszkodę" Książka "Rzuć serce za przeszkodę"

Dostępny

Cena: 70,00 zł

Autor Mieczysław Zagor – wielokrotny medalista jeździeckich mistrzostw Polski z polotem i lekkością pióra opisał losy swojej jeździeckiej rodziny. Z kart książki wyłaniają nam się ciekawe historie z życia zarówno autora jak i rodziców – Heleny i Józefa Zagorów oraz brata Jacka. Niemal każda strona książki zawiera rodzinne zdjęcia,  zdjęcia koni i towarzyszących im  zdarzeń, zdobyte trofea jeździeckie, szkice i notatki z zawodów oraz miejsca bliskie autorowi.

szt.
zobacz więcej
Książka "Siodło. Prawidłowe dopasowanie" Książka "Siodło. Prawidłowe dopasowanie"
Producent: Sassebi

Dostępny

Cena: 85,00 zł

Książka Siodło – Prawidłowe dopasowanie dr Joyce Harman to obowiązkowa lektura dla pasjonatów jeździectwa.

Autorka, lekarz weterynarii i specjalistka w zakresie dopasowania siodeł, zaskakuje nas stwierdzeniem, że 75% badanych przez nią koni, które niepoprawnie się poruszają lub nie chcą współpracować, zachowuje się tak w reakcji na ból spowodowany przez niedopasowane siodło. Celem tego swoistego poradnika jest troska o pełen komfort i wyeliminowanie bólu podczas jazdy konnej – zarówno konia, jak i jeźdźca.

 

Prawidłowo dopasowane siodło sprawia, że koń: chętnie pracuje, płynnie i elastycznie porusza się po liniach prostych i łukach, bez oporu przyjmuje pomoce jeźdźca, kroczy lekko i elastycznie, oszczędzając kończyny i stawy.

Właściwie dopasowane siodło powoduje, że jeździec: siedzi na koniu w równowadze i rozluźnieniu, skutecznie pracuje nad swoim dosiadem, subtelnie i zrozumiale używa pomocy oraz ma wrażenie, że prawidłowa jazda jest mniej frustrująca a bardziej satysfakcjonująca.

Książka radzi, jak kroku po kroku dokonać właściwego dopasowania siodła (ocena i pomiar grzbietu konia, zakup siodła, osiodłanie), także w nietypowych warunkach (konie problematyczne, stosowanie wkładek korekcyjnych).

Autorka zaznacza, że właściwe dopasowanie nie zależy od marki ani ceny, drogie i markowe siodło może spowodować takie same problemy jak to z niższej półki cenowej. Najważniejszy jest umiejętny wybór, który stanowi złożony proces.

Siodło to „łącznik” między jeźdźcem a koniem, warunkujący dobry kontakt i udaną współpracę. Dopasowane siodło to ważna inwestycja, a niniejsza książka to obowiązkowe wsparcie w dokonaniu dobrego wyboru.

 

Spis treści

Podziękowania

Przedmowa

Słowo od wydawcy

Rozdział 1    Dlaczego dopasowanie siodła jest tak ważne

Gdy siodło jest prawidłowo dopasowane/ Gdy siodło jest niedopasowane/ Aktywność końskiego grzbietu/ Łańcuch mięśni/ Unoszenie grzbietu/ Ocena sylwetki konia i pracy grzbietem/ Ocena w pozycji „stój"/ Ocena w ruchu

Rozdział 2    Rozpoznawanie problemów z dopasowaniem siodła

Objawy fizyczne/ Problemy z niepożądanymi zachowaniami lub jakością pracy konia/ Ból grzbietu a zachowanie konia / Problemy w jeździe świadczące o bolesności grzbietu

Rozdział 3    Budowa siodła

Elementy konstrukcji siodła: omówienie/ Elementy konstrukcji wewnętrznej/ Elementy konstrukcji zewnętrznej/ Dolna powierzchnia siodła/ Części składowe siodła: poszczególne elementy konstrukcji/ Budowa terlicy/ Budowa poduszek/ Budowa siedziska i przewężenia terlicy/ Mocowanie przystuł/ Konstrukcja zamków siodła/ Strzemiona/ Skóra/ Innowacyjne rodzaje siodeł/ Siodła bezterlicowe/ Siodła częściowo bezterlicowe/ Elastyczne ławki/ Regulowane poduszki

Rozdział 4    Ocena stanu siodła

Ocena siodła przed zakupem - stan konstrukcji wewnętrznej/ Ocena stanu terlicy w nowych i używanych siodłach/ Ocena symetrii

Rozdział 5    Dopasowanie siodła do konia

Ocena konia/ Ocena dopasowania siodła bez jeźdźca/ Pozycja siodła na grzbiecie/ Dopasowanie przedniego łęku i terlicy/ Wypoziomowane siedzisko/ Dopasowanie poduszek/ Kanał siodła/ Zamki siodła/ Przystuły i mocowanie popręgu

Rozdział 6    Dopasowanie siodła do konia i jeźdźca - test jazdy

Położenie kości kulszowych względem zamków siodła/ Siedzisko/ Łęk przedni/ Tybinki

Rozdział 7    Dopasowanie siodła a równowaga jeźdźca

Dobry start/ Ocena dopasowania siodła do konia/ Ocena dopasowania siodła do jeźdźca na koniu

Rozdział 8    Zmienność cech pokrojowych: jak dopasować siodło do koni o różnej budowie?

Cechy pokroju utrudniające dopasowanie siodła/ Mocno wysklepione żebra/ Płaskie ożebrowanie/ Wąski lub spadzisty grzbiet/ Szeroki grzbiet i mało wyrazisty kłąb/ Wysoki kłąb/ Długi kłąb/ Silnie umięśniony kłąb/ Masywne łopatki/ Nierówno ustawione łopatki / Nierównomiernie rozwinięte mięśnie grzbietu/ Krzywo ustawiona miednica/ Grzbiet łękowaty/ Grzbiet karpiowaty/ Przebudowany zad/ Problematyczne rasy i typy koni/ Kuce/ Konie arabskie/ Muły/ Dodatkowe wyposażenie/ Napierśniki/ Podogonie/ Forgurt

Rozdział 9    Racjonalne stosowanie czapraków i podkładek korekcyjnych

Ocena dopasowania siodła z czaprakiem/ Regulacja szerokości terlicy za pomocą czapraka/ Rodzaje czapraków i podkładek/ Zwykłe czapraki i podkładki/ Czapraki i podkładki korekcyjne/ Podkładki, których nigdy nie powinno się używać/ Rozwiązania tymczasowe/ Rozwiązywanie problemów za pomocą wkładek korekcyjnych/ Pielęgnacja czapraków i podkładek

Rozdział 10  Pomiary grzbietu

Pomiary kształtu grzbietu/ Pomiary dopasowania siodła

Rozdział 11  Siodła do różnych dyscyplin jeździeckich

Dopasowanie siodła w konkurencjach klasycznych/ Skoki przez przeszkody i biegi myśliwskie/ Ujeżdżenie/ Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (WKKW)/ Rajdy długodystansowe i turystyczne/ Biegi myśliwskie/ Gry i zabawy jeździeckie oraz gymkhana/ Polo

Rozdział 12  Dopasowanie siodła dla większej liczby koni: stajnie profesjonalne, szkółki i obozy jeździeckie

Rozdział 13  Jak znaleźć siodło - wskazówki praktyczne

Od czego zacząć?/ Wypożyczanie siodeł/ Wymiana siodeł/ Siodła używane/ Nowe siodło: poszukiwania w sklepach jeździeckich/ Siodła szyte na zamówienie/ Współpraca z siodlarzami i pasowaczami siodeł/ Pielęgnacja siodła/

Rozdział 14   Jak dbać o koński grzbiet?/ Stretching/ Podstawowe ćwiczenia rozciągające kończyn/ Unoszenie grzbietu/ Stretching „na marchewkę"/ Masaż terapeutyczny/ Fizykoterapia/ Chłodzenie/ Rozgrzewanie/ Magnetoterapia/ Profesjonalna fizykoterapia/ Laseroterapia/ Terapia ultradźwiękami/ Elektrostymulacja/ Akupunktura/ Chiropraktyka/ Terapia żywieniem/ Ziołolecznictwo i homeopatia/ Podkuwanie a zdrowy grzbiet/ Medycyna konwencjonalna/ Problemy wynikające ze sposobu utrzymania

Zalecane lektury

Słownik

Indeks

O autorce

 

Autor:  Joyce Harman

ISBN:  978-83-9451350-4

Rok wydania:  2017

Stron:  264

Oprawa:  miękka

Wymiary:  22,5x21,5cm

szt.
zobacz więcej
Książka "Skoki Przez Przeszkody" Książka "Skoki Przez Przeszkody"
Producent: Galaktyka

Dostępny

Cena: 69,90 zł

Skoki przez przeszkody. Kontrola miejsca odbicia to jedyna książka poświęcona nauce ustalania jazdy po idealnej linii w skokach oraz wyliczania idealnych odległości przed skokiem. Opanowanie umiejętności liczenia foulée pomaga rozwijać ocenę dystansu i wyczucie jeźdźca. Kontrola foulée oznacza wykonanie w najeździe do skoku nie tylko prawidłowej ilości foulée, ale też zwrócenie szczególnej uwagi na ich jakość. Jest to jedna z tych zdolności, które umożliwiają jeźdźcom osiągnięcie sukcesów, bez względu na rozmiar skoku.

szt.
zobacz więcej
Książka "Trening konia skokowego+film" Książka "Trening konia skokowego+film"

Dostępny

Cena: 80,00 zł
Trening konia skokowego - zawsze można coś poprawić, zmienić, ulepszyć, aby następne skoki były dla jeźdźca jak i konia bardziej satysfakcjonujące. Warto zastanowić się nad wskazówkami, które udziela prawdziwy mistrz dyscypliny skoków przez przeszkody. Autor jasno pokazuje do jakich celów i jaką drogą powinien zmierzać jeździec skokowy w swojej pracy.
 
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper Premium