Skorzystaj z promocji do -15% na produkty marki Cavalor! 🚚 Darmowa dostawa od 299 zł! (paczki do 10 kg)! 🚚 

Szybki kontakt

Stacjonarny Sklep Jeździecki 

Michała Korpala 4

30-389 Kraków

Kontakt telefoniczny 

Formularz kontaktowy

Formularz

Książka "Ujeżdżenie jest proste"

Dostępność: Na magazynie
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 60,00 zł 60.00
ilość szt.
Zyskujesz 15 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: AJ:439219

Opis

Autor: J. Hinnemann, Coby van Balen, Claartje van Andel

Ilość stron: 128

Rok wydania: 2007

Oprawa: twarda

Format: 17x24cm

Opis:

Johann Hinnemann - pochodzący z Niemiec trener kadry holenderskiej o międzynarodowej renomie i Coby van Baalen - czołowa holenderska zawodniczka, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich Sydney 2000, wspólnie pracowali nad książką, skierowaną do miłośników ujeżdżenia. Dlaczego książka nosi tytuł "Ujeżdżenie jest proste", skoro wiele osób uważa ujeżdżenie za bardzo skomplikowane?

Coby van Baalem wyjaśnia: Nie dlatego, że ujeżdżenie jest łatwe, ale dlatego, że łatwo jest wyjaśnić jego zasady. Bez względu na stopień zaawansowania w jeździe, podstawy ujeżdżenia są zawsze takie same. To właśnie na tym twierdzeniu opiera się nasza książka - a zmierza do wyjaśnienia, jak osiągnąć elastyczność i rozluźnienie oraz jak prawidłowo używać pomocy.

Sześć, ściśle ze sobą powiązanych zasad klasycznego ujeżdżenia: regularność chodów, elastyczność i rozluźnienie, kontakt (i przyjęcie wędzidła), impuls (dynamika ruchu), wyprostowanie, zebranie (zaangażowanie zadu i lekkość przodu) - przeplata się ze sobą w miarę jak postępuje trening. Każda z nich powinna być interpretowana osobno i zastosowana w odpowiedniej kolejności, aby doprowadzić do wyszkolenia konia ujeżdżeniowego.

Autorzy książki stwierdzają, że jeździec, który postępuje zgodnie z tymi sześcioma zasadami szkolenia konia i rozumie, że musi je stosować w odpowiedniej kolejności, a nie tylko niektóre z nich, będzie robił postępy i odniesie sukces bez względu na swoje predyspozycje i zdolności. J. Zinnemann i C. van Baalem napisali książkę w taki sposób, aby czytelnicy mogli z łatwością podążać za jasnymi instrukcjami pozwalającymi na osiągnięcie stałych postępów w treningu konia. Udało im się również zająć problemami, z którymi na co dzień borykają się wszyscy jeźdźcy, od początkujących do zaawansowanych.

Książka zawiera również istotne informacje hodowlane dotyczące wielu bardzo dobrych koni ujeżdżeniowych Opisuje konie na których młodzi jeźdźcy zdobywają tytuły mistrzowskie, konie zawodników olimpijskich oraz utalentowane, młode konie jak również konie klasy Grand Prix.

Książka "Ujeżdżenie jest proste" jest pięknie ilustrowana, pokazuje zarówno jeźdźcom, jak i trenerom jasno i przejrzyście, jak na każdym etapie szkolenia konia można osiągnąć lepsze wyniki w programach ujeżdżenia oraz jak wykonywać coraz bardziej zaawansowane ćwiczenia. Równocześnie autorzy mają na uwadze dobro i zadowolenie konia.

Johann Hinnemann jest jednym z najlepszych trenerów ujeżdżenia na świecie. Znany jest ze swojego zdecydowanego podejścia do jazdy konnej i treningu koni. Był trenerem kanadyjskiej ekipy ujeżdżenia, trenował niemiecką ekipę wspólnie z Klausem Balkenholen, a obecnie jest trenerem ekipy holenderskiej.

Coby van Baalen jest jeźdźcem dyscypliny ujeżdżenia, trenerem i jedną z najbardziej lojalnych zawodniczek trenujących z Johann'em  Hinnemann'em. Zdobyła zespołowo srebrny medal na Mistrzostwach Świata w Rzymie w 1998 roku i na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000. Ma swoją stajnię, w której trenują zdolni i bardzo pracowici jeźdźcy. Trenuje tam też jej córka Marlies, która w 1998 roku zdobyła złoty medal indywidualnie na Mistrzostwach Europy Juniorów.

Spis treści:

Do polskiego czytelnika

Przedmowa

Wstęp

POCZĄTEK I CEL. 

Rozdział l    Cel: Przepuszczalność. 

Przykładowe konie: Ideaal, Fidermark, Laurentianer

Zagadnienie: Umiejętne postępowanie z końmi sportowymi  

Rozdział 2   Zasady treningu

Przykładowe konie: Natrial, Festivo

Zagadnienie: Zachowanie koni

Zagadnienie: Młody koń/kuc  

Przykładowy koń/kuc: Anjonette. 

ETAP OSWAJANIA I PRZYZWYCZAJANIA

Rozdział  3   Takt

Przykładowe konie: Habibi, Dancer, Biraldo, Power and Paint  

Zagadnienie: „Pasażowaty" kłus

Rozdział 4   Rozluźnienie  

Przykładowe konie: Commodore, Arthur, Grenoble

Zagadnienie: Rozluźnienie w kłusie

PRACA NAD RÓWNOWAGĄ POZIOMĄ. 

Rozdział 5 Kontakt

Przykładowe konie: Inspekteur, Baboon, Roman Naturę, Ehrentanz

Zagadnienie: Munsztuk

Rozdział  6 Impuls - dynamika ruchu

Przykładowe konie: Darwin, Finesse, Jup, Bas, Weltino

Zagadnienie: Rozprężanie. 

PRACA NAD RÓWNOWAGĄ W ZEBRANIU

Rozdział  7   Wyprostowanie  

Przykładowe konie: Noble Casper, Idocus

Zagadnienie: Koń nierówno lub za mocno opiera się na wędzidle

Rozdział 8   Zebranie

Przykładowe konie: Olympic Ferro, Morę Magie, Heruto

Zagadnienie: Ćwiczenia poprawiające dosiad

PORADY PRAKTYCZNE  

Rozdział 9  Lotne zmiany nogi

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Nie weryfikujemy czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper Premium