
Stacjonarny Sklep Jeździecki
Michała Korpala 4
30-389 Kraków
Kontakt telefoniczny
tel. 12 423 00 96
tel. 728 950 096
Formularz kontaktowy
Trawokulki OPTI-FEED z suszu łąkowego 15kg
Cena regularna:
towar niedostępny

Opis
Trawokulki OPTI-FEED z suszu łąkowego 15kg
Trawokulki Opti-Feed z suszu łąkowego 15kg o wyjątkowym aromacie, to wysokiej jakości zamiennik paszy objętościowej, który został stworzony z myślą o odpowiednim żywieniu koni. Produkowane są z różnych gatunków traw, które suszone ciepłym powietrzem zachowują swoje wartości odżywcze oraz wyjątkowy aromat, co czyni je szczególnie atrakcyjnymi dla koni.
Kulki są źródłem niezbędnego włókna pokarmowego, które jest kluczowe dla regulacji procesów trawiennych i pomaga w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego koni. Dzięki temu, że produkt nie zawiera dodatku cukru ani sztucznych aromatów, nie powoduje nadpobudliwości. Trawokulki spowalniają spożywanie paszy treściwej, regulują procesy trawienne, a jednocześnie nie obciążają układu pokarmowego koni.
Trawokulki Opti-Feed z suszu łąkowego o wyjątkowym aromacie są naturalnym pożywieniem, dostarczającym koniom niezbędnego włókna pokarmowego. Suszone ciepłym powietrzem, zachowują one swoje wartości odżywcze i regulują procesy trawienne bez nadmiernego obciążania układu trawiennego koni, a przy tym nie powodują nadpobudliwości. Dzięki zawartości dużych ilości włókna pokarmowego, trawokulki skutecznie spowalniają spożywanie paszy treściwej, co jest szczególnie ważne w zapobieganiu problemom trawiennym.
Warto zwrócić uwagę, że te trawokulki nie zawierają dodatku cukru, co dodatkowo chroni zdrowie koni. Zalecana dawka powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb i diety konia, przy czym regularne stosowanie tych kulek sprzyja utrzymaniu zdrowego rytmu spożywania paszy treściwej i wspiera ogólną kondycję zwierzęcia.
Podawanie trawokulek spowalnia spożywanie paszy treściwej, co zmniejsza ryzyko zakrztuszenia i przyczynia się do lepszego trawienia. Warto również podkreślić, że proces suszenia ciepłym powietrzem minimalizuje rozwój pleśni i grzybów, czyniąc trawokulki bezpiecznym wyborem w diecie każdego konia.
Skład
100% granulat z traw
ANALIZA ODŻYWCZA
Energia 7,4 MJ/kg
Białko surowe 89 g/kg
Sucha masa 936 g/kg
Tłuszcz surowy 13 g/kg
Włókno surowe 315 g/kg
Cukier (ogółem jako sacharoza) 21 g/kg
Popiół surowy 72 g/kg
Stosowanie
Zalecana dawka w połączeniu z paszą objętościową wynosi 100-400g na 100 kg masy konia, a przy jej całkowitym zastąpieniu
1,2 – 1,5kg na 100kg masy konia dziennie. Przy podawaniu większej ilości od dawki zalecanej - podawać po namoczeniu w wodzie.
Nie weryfikujemy czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.