Stacjonarny Sklep Jeździecki
Michała Korpala 4
30-389 Kraków
Kontakt telefoniczny
tel. 12 423 00 96
tel. 728 950 096
Formularz kontaktowy
Drożdże paszowe NUVENA Yeast 700g
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Wyjątkowe właściwości drożdży Saccharomyces cerevisiae sprawiają, że mają one pozytywny wpływ na zdrowie całego organizmu, a w szczególności funkcjonowanie układu pokarmowego. Poprawiają wykorzystanie paszy, polepszają wygląd sierści i kopyt, maja wpływ na układ nerwowy i sprzyjają nabudowywaniu masy mięśniowej.
Szczep Saccharomyces cerevisiae został wielokrotnie przebadany udowadniając swoje pozytywne działanie na konie. Drożdże te polepszają strawność paszy, a także jej wartość odżywczą i smak.
Mają również pozytywny wpływ na zdrowie całego organizmu, a w szczególności funkcjonowanie układu pokarmowego. Zapobiegają zaburzeniom równowagi mikroflory jelitowej związanym z nagłymi zmianami diety.
Główne cechy:
-wysoka zawartość białka
-naturalne źródło witamin z grupy B
-wysoka zawartość związków biologicznie czynnych, takich jak β-glukany, mannanooligosacharydy i nukleotydy
-mają działanie prebiotyczne, odżywiają bakterie układu pokarmowego
-zwiększają strawność paszy poprzez poprawę strawności włókna
-neutralizują mykotoksyny
-pozytywnie wpływają na cechy morfologiczne błony śluzowej przewodu pokarmowego
Kiedy stosować:
-u koni zbyt chudych i z tendencją do chudnięcia
-koni mających trudność z odbudową masy mimo stosowania zbilansowanego żywienia i dużych dawek paszy
-u koni nadmiernie pobudliwych, spalających się
-przy podaży słabej jakości siana
-u klaczy laktujących
-w sytuacjach stresowych
-przy problemach z apetytem
-przy problemach z trawieniem, skłonnością do biegunek, kolek
-w trakcie zmiany paszy
-z probiotykiem przy odbudowie flory bakteryjnej jelit po biegunkach lub zabiegach operacyjnych (morzyskowych)
-przy spadku odporności
Działanie drożdży:
-polepszające trawienie – drożdże są naturalnym prebiotykiem, czyli pokarmem dla bytujących w układzie pokarmowym korzystnych bakterii. Tym samym przedłużają ich żywotność i umożliwiają namnażanie się. Dobra kondycja flory bakteryjnej jelit sprzyja bardziej efektywnemu trawieniu; rozkładowi i wykorzystaniu włókna, a także lepszej syntezie aminokwasów.
-stabilizacja pH przy skarmianiu dużej ilości zbóż – niekorzystne zmiany pH w jelicie grubym występują przy skarmianiu dużych ilości pasz wysokocukrowych (wysokoskrobiowych). Żołądek i jelito nie są w stanie przetworzyć i odpowiednio przygotować komponentów wysokoskrobiowych przed trafieniem do jelita grubego, w efekcie czego dochodzi do niepożądanej fermentacji mikrobiologicznej. Taka fermentacja powoduje namnażanie bakterii kwasu mlekowego, co prowadzi do niekorzystnego obniżenia pH jelita grubego. To z kolei wpływa negatywnie na żywotność bakterii trawiących włókno (tzw. dobrych bakterii). Zmiany pH jelita grubego mogą powodować kolkę, ochwat i zwiększoną akumulację gazów, gdy przejmują ją liczne bakterie produkujące mleczan. Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wykazały, że u koni karmionych dietą bogatą w skrobię przy skarmianiu drożdży paszowych poziom kwasu mlekowego był niższy, a pH jelita ślepego wyższe.
-masa mięśniowa – białko drożdży dostarcza aminokwasów egzogennych, poprawiających przyswajanie i przetwarzanie białka. Białko średniej jakości zawarte w pożywieniu takim, jak siano czy pasze przeciętnej jakości będzie lepiej wykorzystywane w połączeniu z drożdżami.
-wyciszenie – z uwagi na dużą zawartość witamin z grupy B drożdże uznawane są ze swojego pozytywnego wpływy na układ nerwowy, a także metabolizm
-kondycja skóry, włosów i kopyt – wysoka zawartość białka o dobrym profilu aminokwasowym i dobrej biodostępności. Aminokwasy są budulcem tkanki łącznej, skóry i jej wytworów, więc odpowiednia ilość i jakość białka w pożywieniu może pozytywnie wpływać na te obszary organizmu. Ponadto witaminy z grupy B, szczególnie biotyna, ale także witamina B1, B2, B6 oraz B12 mają wpływ na poprawny metabolizm skóry i jej wytworów.
-apetyt – większość koni lubi smak drożdży, więc mogą one wspomagać spożywanie paszy u niejadków. Przyczyną zaburzenia apetytu często jest słaba kondycja flory bakteryjnej jelit lub/ i niedobory witamin z grupy B. Oba te aspekty poprawia suplementacja drożdży.
{newtable/ Skład/}
Skład: 100% drożdże Saccharomyces cerevisiae
Składniki w 1 kg:
Energia strawna - 12-14 MJ
białko surowe - 43 %
tłuszcz surowy - 5 %
włókno surowe - 10 %
popiół - 3 %
lizyna - 1,5 %
{newtable/ Stosowanie/}
Stosowanie:
Dodawać do paszy. Może być zwilżona bezpośrednio przed podaniem.
Wprowadzać do diety stopniowo.
Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Po użyciu szczelnie zamknąć.
Dawkowanie:
Konie duże (500 kg):
-50 - 100 g dziennie w suplementacji profilaktycznej
-u koni z problemami trawiennymi dawka inicjująca przez 5 dni 2x35 g, następnie przez 14 dni 2x100 g i kontynuować w dawce podstawowej 50 g.
Małe konie i kuce proporcjonalnie mniej.
W celu wyciszenia koni nerwowych, nadreaktywnych podawać drożdże razem z magnezem.
U koni z biegunką, luźnym kałem, kolkujących podawać drożdże razem z probiotykiem Biogen K.
Jedna miarka zawiera ok 30g preparatu.
Nie weryfikujemy czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.